Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

BURHANİYE CHP’DE YILDIRIM DA ADAY

BURHANİYE CHP’DE YILDIRIM DA ADAY

CHP Burhaniye İlçe Başkanlığı’nın 12 Ocak’ta yapılacak kongresi öncesi Murat Dinçer’in ardından Aylin Yıldırım da adaylığını açıkladı.  

Burhaniye CHP İlçe sekreteri olan Aylin Yıldırım, 12 Ocak tarihinde yapılacak olan başkanlık seçimlerinde adaylığını daha önceden açıklayan Murat Dinçer ile yarışacak. Kalabalık bir partili topluluğu destek için parti binasını doldururken başkan adayı Yıldırım partililere seslendi. Yıldırım yaptığı başkanlık açıklamasında şunları söyledi. “Bugün benim için çok özel bir gün. Çünkü Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu olduğu ve mensubu olmaktan her an gurur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisinin 12 ocak 2020 tarihinde yapılacak olan olağan   ilçe kongresinde üyelerimizin seçtiği delegelerimizin de takdiriyle ilçe başkanlığına adayım” dedi.

“TÜM BURHANİYE’Yİ KUCAKLAYACAĞIZ”

Yıldırım şu açıklamayı yaptı:

“Değerli arkadaşlarım, Sevgili Burhaniyeliler, evliyim, bir çocuk annesiyim. Özel bir şirkette asıl mesleğim olan muhasebeci olarak çalıştım. İş hayatımı noktaladıktan sonra birçok sivil toplum örgütünde görev aldım. Bu arada değerlerine, ilkelerine yürekten inandığım önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisine 2005 senesinde üye olarak katıldım. Partimde yönetim kadrolarında, Kadın Kolları’nda ve birçok komisyonda çalıştım. Şu anda ilçe örgütümüzde ilçe sekreteri olarak görevimi sürdürmekteyim. Geçmişi ile gurur duyduğumuz kökleri Cumhuriyetin kuruluşuna dayanan partimize Atatürk’ün bize emanet ettiği ilkeleri doğrultusunda hizmet etmek için karşınızdayım. Bizim amacımız bütün Burhaniye’yi kucaklamak, ayrıştırıcı değil, bütünleştirici bir anlayış ile yolumuza devam etmektir”

“KATILIMCI YÖNETİM “

“Yönetim anlayışımız tüm üyelerimizle, Burhaniye’nin bütün paydaşlarıyla, en küçüğünden en büyüğüne dostlarımızla bir bütün olarak yolumuza devam etmektir” diyen Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu yolda eleştiriye açık, halkımızın isteklerine, sıkıntılarına duyarlı çözüm odaklı toplumun her kesimine ulaşabilen ve toplumun her kesimince ulaşılabilen bir yönetim anlayışı sergileyeceğiz. Partimin bir neferi, bir üyesi olmaktan, sizlerin yoldaşı olmaktan gurur duyuyorum. Bu duygu ve düşüncelerle çok önemli bir görev olan Cumhuriyet Halk Partisi Burhaniye ilçe başkanı adayı olarak karşınızdayım. Daha öncesinde yönetici olarak nasıl mücadele ettiysem talip olduğum görevin getirdiği sorumluluğun bilinci ile mücadele etmeye hazırım. Ayrıca bir kadın olarak toplumun temel taşı olan kadınlarımızın ve kız çocuklarımızın hak ettikleri yerlere gelebilmeleri için destekçisi ve savunucusu olacağım. Görevimiz, misyonumuz, duruşumuz net. Birlikte daha iyiye, katılımcı yönetim anlayışı ile güvenle koşacağız. Kimse tek başına her şeyin üstesinden gelemez, biz hep beraber bir gücüz ve gücümüzün farkındayız. İlçemizin en büyük ailesiyiz. Partimizin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde ve sizlerin yoldaşlığında özgürlük, demokrasi ve adalet mücadelesinde yolumuz açık, yolunuz açık olsun Tüm delegelerin desteklerini bekliyorum”  Sefer TALAY /BURHANİYE (balikesir24saat.com) 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP