DOLAR31,1203% 0.25
EURO33,8373% 0.6
STERLIN39,5664% 0.49
FRANG35,4037% 0.47
ALTIN2.035,44% 0,14
BITCOIN1.608.506-1.173

BURHANİYE AVM İHALESİ İPTAL EDİLDİ, TAYLIELİ KURTULDU

Yayınlanma Tarihi :
BURHANİYE AVM İHALESİ İPTAL EDİLDİ, TAYLIELİ KURTULDU

Burhaniye Belediyesi ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses’in şirketinin kazandığı Taylıeli’ndeki AVM ihalesini çevrecilerin büyük tepkisi ve kamuoyu baskısı sonrası yeterli rekabet oluşmadığı gerekçesiyle iptal etti. 

Burhaniye Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Belediyemizce 23 yıllık üst kullanım hakkı tesis edilerek yapımı ve işletmesine ait ihalesi yapılan AVM (Alışveriş Merkezi) sözleşmesi; idaremizce yeterli rekabet ortamı oluşmadığının değerlendirilmesi ve ayrıca yer seçimindeki kamuoyunun hassasiyeti de göz önüne alınarak iptal edilmiştir.
Belediyemizce daha uygun bir yer seçimi tespiti için çalışma yapılacaktır.” denildi.

İHALEYE SADECE TATLISES GİRMİŞTİ

Burhaniye Belediyesi Encümen Toplantı Salonunda kapalı teklif usulü ile yapılan ve muhammen bedeli 93 milyon 752 bin lira olarak belirlenen ihaleyi İbrahim Tatlıses’in şirketi kazanırken,  projenin imza töreni Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in makamında ünlü sanatçının da katılımıyla gerçekleşmişti.

Başkan Deveciler, “Kentimize değer katmaya ve söz verdiğimiz projeleri hayata geçirmeye devam ediyoruz.” derken,  Tatlıses ise “Genel Müdürüm bana 700 kişi bu projede iş sahibi olacak dediğinde hemen kabul ettim” diye konuşmuştu.

HALKIN GÜCÜ

Kamuoyundan gelen büyük baskılar sonucu Burhaniye Belediyesi Taylıeli’ndeki 175 zeytin ağacının kesilmeyeceğini ve sökülerek Karınca Deresi civarındaki parklara taşınacağını açıklamış ancak bu de tepkileri bitirmemişti.  Sosyal medyada yüzlerce yorum yapılırken, ihalenin iptal edilmesi istenmişti. (balikesir24saat.com)

 

 

 

 

 

YORUM YAP