DOLAR31,1462% 0
EURO33,8250% 0
STERLIN39,5223% 0.03
FRANG35,4579% 0.11
ALTIN2.032,82% -0,01
BITCOIN1.776.9783.856

“BURADA CİNAYET İŞLENİYOR”

Yayınlanma Tarihi :
“BURADA CİNAYET İŞLENİYOR”

 

Dün gece saatlerinde Balıkesir Ayvalık’a bağlı Karaayıt köyünde meydana gelen pasa göçüğü sonrası sabah saatlerinde olay yerine giden CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, “Burada bir cinayet işleniyor. Bu madenin köyün içerisine yapılmasına izin veren her kimse bu cinayetin failidir. 1500 metre uzakta toplanması gereken pasa, yerleşim yerine 50 metre uzakta. Yerli ve milli edebiyatını her fırsatta ağzından düşürmeyenler, söz konusu çevre olunca madencilere memleket topraklarını peşkeş çekiyor” dedi.

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin’in açıklaması şöyle:

Dün gece burada bir göçük meydana geldi. Hemen muhtarımızla görüşme yaptık. İlçe Başkanımız Hüseyin Şalmanlı, İl Başkan Yardımcımız Mustafa Yıldırım, Ayvalık Belediye Başkanımız Mesut Ergin, Ayvalık Kent Konseyi Başkanımız Halil Coşkun’la birlikte sabah ilk işimiz olay yerine gelmek oldu. Burada köyün, yerleşim yerinin hemen yanında kurulan bu maden tesisinin pasa alanında bir göçük oluşuyor. Buradan geçen dere Madra barajına, İzmir’e bağlı Dikili Bergama’ya kadar uzanan bir havzaya gidecek. Şu an pasalar buraya akıyor. Yerleşim yerine 50 metre uzaklıkta bir maden pasa alanının olması yasaya göre imkansız!

“GELİN BU CİNAYETİ GÖRÜN”

Buradan yetkililere sesleniyoruz: Bu köyün mera alanlarını gasp edip maden şirketlerine peşkeş çektiniz, şimdi de canlarını tehlikeye atıyorsunuz. Burada bir cinayet işleniyor, bu cinayeti bu ülkeyi yönetenlerin, kendilerine yerli ve milli diyenlerin gelip görmesini istiyoruz. Devleti temsil eden valimizin, kaymakamımızın derhal müdahale etmesini bekliyoruz. Çevremizin, havamızın, suyumuzun, doğamızın dün olduğu gibi bugün de yanındayız. Yanında olmaya devam edeceğiz.(balikesir24saat.com)

YORUM YAP