Yayınlanma Tarihi :

“BU ZİHNİYETİ ÇOK İYİ TANIYORUZ”

“BU ZİHNİYETİ ÇOK İYİ TANIYORUZ”

CHP Balıkesir il Kadın Kolları Başkanı Ayşe Pınar Yahşi, AK Partili Mehmet Birol Şahin’in “8 Martı” paylaşımı ile kadınların canları pahasına elde ettikleri kazanımlar ile aklınca alay ettiğini, Dünya Kadınlar Günü’nü sulandırmaya çalıştığını belirtirken, “Bu zihniyeti çok iyi tanıyoruz. Bu şahsın kadınlarımızı küçümseyen, hatta aşağılayan bu tavrını şiddetle kınıyoruz. ” dedi.

CHP Balıkesir il Kadın Kolları Başkanı Ayşe Pınar Yahşi’nin açıklaması şöyle:

“Balıkesir Büyükşehir Belediyesi AKP Grup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde sosyal medyadan 8 adet martının işaretli olduğu bir fotoğraf paylaşarak “Saygıdeğer hanımefendiler, 8 martınızı tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve başarı diliyoruz.” yorumunda bulunarak, Kadınların canları pahasına elde ettikleri kazanımlar ile mevcut aklınca alay etmiş, Dünya Kadınlar Günü’nü sulandırmaya çalışmıştır.
Kadına şiddeti, tacizi, tecavüzü meşrulaştıran, İstanbul Sözleşmesinden çekilerek hatta mevcut yasaları bile uygulamayarak hayatlarımızı hiçe sayan, katilleri iyi hal indirimleri ile ödüllendiren, fikrini özgürce söyleyen kadınları cezalandıran, kadın, emek, doğa ve halk düşmanı bu zihniyeti çok iyi tanıyoruz. Alanlara çıkıp 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri yapan AKP Kadın Kolları’nın ya da etkinlikler düzenleyen belediyelerinin, soldan aşırdıkları ‘kadın erkek omuz omuza’ söylemlerinin siyasi şovdan öte bir anlamı olmadığını biliyoruz.
Dolayısıyla bu şahsın kadınlarımızı küçümseyen, hatta aşağılayan bu tavrını şiddetle kınıyoruz.
Biz Cumhuriyet Halk Partili kadınlar bütün baskılara, sindirme çabalarına rağmen özgürlüklerin güvence altına alındığı, kadın, çocuk, doğa haklarının tam anlamıyla korunduğu, eşit, güvende bir yaşamı inşa etmek için yılmadan, korkmadan mücadele ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz. Bu karanlık ortaçağ zihniyetini ilk seçimlerde sandığa gömmek boynumuzun borcu olsun..”

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP