DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.984.9271.373

“BU SEÇİM BİR FIRSAT”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
“BU SEÇİM BİR FIRSAT”

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, Havran ve Sındırgı seçim bürolarının açılışı için Balıkesir’e gelirken, il başkanlığını da ziyaret etti.
Demokrat Parti İl Başkanlığı’nda açıklamalarda bulunan Uysal, AK Parti iktidarının artık yorulduğunu belirtirken, halkın iktidara fatura çıkaracağını söyledi. Uysal şunları söyledi:
“Toplumda itirazların yükseldiği bir dönem yaşıyoruz. Her gittiğimiz noktada başta ekonomik olmak üzere farklı gerekçelerle halkımızın iktidara tepkisi var. Ak Parti, 17 yıllık iktidarında pek çok açıdan yorulmuş, yanlış yapmış, eline verilen imkanı kötüye kullanmış… İster istemez yerel seçimlerde bunun faturası çıkacak” dedi.

İktidar partisi ile muhalefet partileri arasında üstü örtülü bir mutabakat olduğunu iddia eden Uysal, “Yeter ki bu çark bozulmasın. İktidarda bugün tek belirleyici bir insan var. Herkes kişiliğini, iradesini, aklını ona emanet etmiş. Diğer siyasi yapıların da onlardan pek bir farkı yok. Pek çok farklı bölgelerde önemli katılımlar da sağladık. Yeniden ortak paydayı inşa etmek  ve seçimi bu yönde bir fırsata çevirmek istiyoruz. Bunun için mücadele ediyoruz. İttifaklar bizim gibi daha müstakil davranan partiler için yeni bir fırsat yaratabilir. Demokrat Parti ismi ile kırat amblemi ile bu seçimde var”

 

BAŞKAN ADAYLARI BULUŞTU
DP Genel Başkanı Uysal’a Balıkesir ziyaretinde  İl Başkanı Tamer Alver, eski il başkanlarından Erol Taşkesen, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tuğba Güner, Ayvalık Belediye Başkan adayı Mesut Ergin, Havran Belediye Başkan adayı Levent Gökalp , Sındırgı Belediye Başkan adayı Alper Necati Duman ve ilçe başkanları da eşlik etti. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal Sındırgı’da büyük ilgi gördü. Uysal ve beraberindekiler Sındırgı Belediye Başkanı AK Partili Ekrem Yavaş, eski Belediye Başkanı CHP’li Özgür Ertuğrul’la dabiraraya geldi. Yörükler Derneği’ni ziyaret etti. (balikesir24saat)

 

YORUM YAP