Yayınlanma Tarihi :

BU ÖDÜL TÜM AYVALIK’IN…

BU ÖDÜL TÜM AYVALIK’IN…

Tarihi Kentler Birliği’nin 21’incisinin düzenlediği Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nın ödülleri İstanbul’da sahiplerini buldu. Ayvalık Belediyesi Yorgola Han restorasyonu ile “uygulama” dalında birinciliğe değer bulundu. 

Ayvalık Belediyesi, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü Restorasyon Anabilim Dalı öğretim üyeleri ile yürüttüğü Yorgola Han (Eski Vergi Dairesi) Restorasyonu ve Ayvalık Belediyesi hizmet binası olarak kente kazandırılması çalışmasıyla Tarihi Kentler Birliği’nin 21’incisini düzenlediği yarışmada “uygulama” dalında birincilik ödülüne layık görüldü.

Ödül töreni İstanbul’da Fatih Belediyesinin ev sahipliğinde Fatih Sultan Mehmet Kültür Merkezi’nde yapıldı. Ayvalık Belediyesinin ödülünü Belediye Başkanı Mesut Ergin aldı. “Bu ödül tüm Ayvalık’ın… Bu ödül Ayvalık kadar güzel belediye hizmet binamızın..” diyen Başkan Ergin, emeği geçen herkese teşekkür etti. Başkan Ergin, UNESCO yolunda emin adımlarla yürümeye devam edeceklerini vurguladı. (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP