DOLAR 32,2363 % 0.16
EURO 34,9606 % -0.03
STERLIN 41,1241 % -0.11
FRANG 35,7350 % 0.27
ALTIN 2.412,19 % -0,52
BITCOIN 67.720,27 0.059
Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

“Bu millete kimse diz çöktüremez”

“Bu millete kimse diz çöktüremez”

Cumhuriyet’imizin 95. kuruluş yılı Balıkesir’de Kuva-yi Milliye Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlanırken, Vali Ersin Yazıcı önemli mesajlar verdi. Vali Ersin Yazıcı’nın, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, protokol üyeleri ile törene katılan vatandaşların, askeri birliklerin ve öğrencilerin bayramını kutlamasıyla başlayan tören, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehitlerin anısına saygı duruşu yapılması ve  İstiklal Marşı ile sürdü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Cumhuriyet Bayramı nedeniyle  gönderdiği mesaj okundu. Vali Ersin Yazıcı, Cumhuriyetin 95. yıl dönümünde günün anlam ve önemine dikkat çeken bir konuşma yaptı. Cumhuriyetimizin 95. kuruluş yıl dönümünü Balıkesir’de kutlamaktan büyük bir onur duyduğunu belirten Vali Yazıcı, “Bugün, millî kurtuluş mücadelemizin başarıya ulaşmasının ardından, milletimizin yeni bir devlete ve cumhuriyete kavuşmasının 95. yıl dönümünü kutlamaktayız.” dedi.
HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM
Vali Ersin Yazıcı konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:
“Türkiye Cumhuriyeti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde aziz milletimizin, inançla yürüttüğü Kurtuluş Savaşının sonucunda vatan aşkı, egemenlik ve bağımsızlık hasretiyle kurduğu en büyük emanetimizdir. Bu süreçte aziz milletimiz, genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle şanlı bir mücadele verdi. Mehmet Akif’in o veciz dizelerindeki gibi yüce milletimiz hep bir ağızdan ‘Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım’ diyerek, vatanını korumayı ve kurtarmayı bildi. Türk Milleti Cumhuriyetin ilanıyla, bağımsızlığı olmadan, başka milletlerin tahakkümü altında asla yaşayamayacağını tarihe bir kez daha yazmış ve ‘idare edilenler’ değil ‘idare edenler’ arasında yer alacağını göstermiştir.” dedi.
BU MİLLETE TERÖR KARŞISINDA KİMSE DİZ ÇÖKTÜREMEDİ
Birlik ve beraberliği bozmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini ifade eden Vali Yazıcı, “Balıkesir’den bir kez daha ilan ediyorum ki, bu millete terör karşısında kimse diz çöktüremedi, çöktüremeyecek. Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmaya, doğusuyla, batısıyla, güneyiyle, kuzeyiyle birliğimizi beraberliğimizi ve kardeşliğimizi bozmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Ülke genelinde huzur ve güvenliğin sağlanması için, gecesini gündüzüne katarak etkin bir mücadele gösteren güvenlik güçlerimiz, ülkemizi bölmeye çalışanlara hak ettikleri dersi her zaman vermiştir ve bundan sonra da verecektir. Milletimizin sarsılmaz vatan sevgisi, güvenlik güçlerimizin sahip olduğu yüksek ruh ve şuur, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlik ve bütünlüğümüze yönelen tehditleri bertaraf edecektir. Binlerce Şehidimizin kanı ile sulanmış bu güzel vatanımızı, bu aşağılık hainlere, kendini bir dolara satan gafillere bırakmayacağız.”dedi.
RESMİGEÇİT TÖRENİ
Öğrenciler tarafından okunan şiirler vatandaşlardan büyük alkış alırken, kutlamalar resmigeçit töreninin ardından son buldu.
Resmigeçit töreni, Garnizon Komutanlığı, Milli Savunma Üniversitesi Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu, Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Bando Takımı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Balıkesir Şubesi, Balıkesir Mehteran Takımı, sporcular, öğrenciler, yaya askeri birliklerin katılımıyla yapıldı. Büyük beğeni kazanan geçit töreni halkın coşkulu katılımıyla renkli görüntülerin objektiflere yansımasına sebep olurken, öğrencilerin geçişleri de büyük ilgi topladı. Törene Balıkesir milletvekilleri Ahmet Akın, Fikret Şahin, Adil Çelik ve Belgin Uygur da katıldı.

masaj
mutlu son masaj
masaj salonu

Kaynak : Coşkun YAMAN

YORUM YAP