“BU MEŞALE HİÇ SÖNMEYECEK”

Yayınlanma Tarihi :
“BU MEŞALE HİÇ SÖNMEYECEK”

Balıkesir’de CHP il ve ilçe örgütleri ile CHP’li belediyelerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda düzenlediği fener alayları büyük ilgi gördü, meşalelerle, Türk bayrakları ile Atatürk posterleri ile yürüyen binlerce kişi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve Cumhuriyete bir kez daha sahip çıktı

MİLLET İTTİFAKI FENER ALAYI’NDA BİR ARAYA GELDİ

Balıkesir’de CHP İl Başkanlığı’nın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği Fener Alayı, Millet İttifakı ortakları İyi Parti, DEVA Partisi, Saadet Partisi, Gelecek Partisi ve Demokrat Parti’lilerin ve vatandaşların katılımıyla coşkuyla gerçekleştirildi.

SARI’DAN GENÇLERE MESAJ :

Balıkesir’de tarihi Tren Garı’ndan başlayan Fener Alayı yürüyüşü marşlarla Atatürk Anıtı’na dek sürdü. 14 Mayıs’ta milletvekili seçilen CHP’li Serkan Sarı ve DEVA Partili Burak Dalgın da etkinliğe katıldı. CHP’li Sarı, “Bayramımızın mutluluğunu gençlerimizle birlikte paylaştık. Değerli gençler, ‘Sana Söz’ diyerek başlattığımız bu mücadelede sizleri çok önemsiyoruz. Gelecek kaygısı, ekonomik sıkıntı, ifade özgürlüğü kısıtlaması yaşamayacağınız bir Türkiye için var gücümüzle çalışıyoruz. 28 Mayıs tarihinden sonra bayramlarımızı daha coşkulu kutlayacağımız bir Türkiye inşaa edeceğiz.” dedi.

“AYVALIK BU BAYRAĞI SONSUZA KADAR TAŞIYACAK”

Ayvalık’ta 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu binlerce kişinin katıldığı Fener Alayı ile doruğa çıktı. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, “19 Mayıs bu vatanın kurtuluşu için özgürlüğe atılmış ilk adımdır. Gençliğe verilmiş bu meşale 104 yıldır hiç sönmedi, sönmeyecek. Fener Alayımızın ardından Cumhuriyet Meydanı’ndaki gençlik konserimiz ve gösterilerimizle caddelere, meydanlara sığmadık…Ayvalık bu bayrağı sonsuza kadar taşıyacak, bu ateş hiç sönmeyecek.” mesajını paylaştı.

“CUMHURİYET’İN KENTİ BANDIRMA”

Bandırma’da Geleneksel Fener Alayı kol kola, omuz omuza büyük bir coşkuyla  gerçekleştirildi. Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, “Çok güzelsin Cumhuriyet’in kenti Bandırma…” mesajını paylaştı.

BURHANİYE’DE ATATÜRK SEVGİSİ BİR BAŞKA

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında sabah çelenk sunumu ile başlayan program “Fener Alayı ve Gençlik Yürüyüşü” ve ardından gençlik konseri ile son buldu. Eski Kütüphane önünden, Cumhuriyet Meydanı’na kadar marşlar ve meşaleler eşliğinde yürüyen Burhaniyeliler Ata’nın kurtuluş mücadelesini başlatmak için Samsun’a çıktığı 19 Mayıs’ı 104 yıllık coşku ile kutladı.  Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, “Ata’mızın kurtuluş mücadelesini başlatmak için Samsun’a çıktığı 19 Mayıs’ı 104 yıllık coşku ile kutlamaya devam ettik.” dedi.

“ÇOK GÜZELSİN EDREMİT”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da başlattığı Milli Mücadele’nin 104.yıl dönümünde Edremit’te düzenlenen Fener Alayı ve Emre Aydın konseri binlerce vatandaşı bir araya getirdi.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, “Gümrük Meydanı’ndan Şehit Hamdibey’e kilometrelerce uzanan sevgi zincirimizde ellerimizde bayraklarımız ve meşalelerimiz, dillerimizde marşlarımızla bayramımızı kentlilerimizle birlikte kutladık. Tüm umutsuzluğun içinde, 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan bir güneş doğdu…Yepyeni umutlara ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde Edremit tek yürek oldu, yine muhteşem bir geceye imzasını attı. Gün boyu gerçekleştirdiğimiz kutlama etkinliklerimize katılan tüm komşularımıza teşekkür ediyoruz. Yaşasın 19 Mayıs??
Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk…” mesajını verdi.

GÖNEN’DE COŞKU VARDI

Gönen Belediyesi tarafından düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Fener Alayı Korteji yoğun katılımla gerçekleştirildi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın da , 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda memleketi Gönen’deydi. Akın,  binlerce Gönenli ile birlikte Fener Alayı yürüyüşüne katıldı ve bir konuşma yaptı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Fener Alayı Korteji’nin ardından Yıldız Meydanında Gönen Belediyesi Halk Oyunları Grubu tarafından halk oyunları gösterisi gerçekleştirildi.

 

YORUM YAP