Yayınlanma Tarihi :

BU KEZ SAZLIK YANGINI !

BU KEZ SAZLIK YANGINI !

Edremit Körfezi’nde çıkan sazlık yangınında yüzlerce dekarlık alan kül oldu. Rüzgarın da etkisiyle büyüyen yangın için Edremit, Burhaniye, Gömeç ve Ayvalık itfaiyeleri seferberlik ilan etti. İki helikopter yangın söndürme çalışmalarına katıldı. Ören-Akçay yolu trafiğe kapandı.

Balıkesir’in Burhaniye ve Edremit ilçelerinin sınırında Ören-Akçay yolunun Dalyan mevkiinde bugün saat 14.30 sıraarında çıkan sazlık yangını bölgedeki itfaiyeleri seferber ederken, Orman Bakanlığı’na ait iki helikopter yangın söndürme çalışmalarına katıldı Tarla sulamada kullanılan borularla itfaiyeye su takviyesi yapıldı. Yangın,  rüzgarında etkisiyle kısa sürede büyürken, Ören-Akçay yolu da trafiğe kapandı.
Alevlerin sahile ve yola kadar geldiği alanda denizden çıkan tatilciler büyük korku yaşadı. Alevlerin arasında kalan çok sayıda hayvanın telef olduğu bildirildi. Balıkesir Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı Burhaniye, Edremit, Gömeç ve Ayvalık İtfaiyeleri yangına müdahale ederken, yörede tarla sulayan vatandaşlar da itfaiye araçlarına su takviyesi için seferler oldu. Döşenen pimaş borularla tankerlere  su takviyesi yapıldı. İtfaiye ekipleri yangını kontrol altına almaya çalışırken, yüzlerce dekarlık alan kül oldu. Yangın saat 18.00 sıralarında kontrol altına alınırken, soğutma çalışmalarının sürdüğü bildirildi.Sefer TALAY/ BURHANİYE (balikesir24saat)

                                                                                                        

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP