BU KARAR ÇOK TARTIŞILIR!

Yayınlanma Tarihi :
BU KARAR ÇOK TARTIŞILIR!

Yüksek Seçim Kurulu’nun CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun zaferiyle sonuçlanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iptal etmesi ve seçimin yenilenmesi kararına Balıkesir’den de sert tepkiler geldi.

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, sosyal medya hesabından “İstanbul seçimleri iptal oldu, seçime girmek serbest ama kazanmak yasak. Hukuk katledildi. Ülkemiz bunu hak etmiyor, halkın iradesi yok sayılıyor” mesajını geçti.

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’ın ilk değerlendirmesi de “Yazıklar olsun !… 4’e karşı 7 oyla. Ne hak ne hukuk ne adalet. Seçime girmek serbest kazanmak yasak. Milletin iradesi ayaklar altına alındı. Hukuk, demokrasi iç edildi” oldu.

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, sosyal medye hesabından karara tepki gösterirken, ” Hukukçu, hukukun ve adaletin militanıdır herhangi bir siyasal partinin değil. YSK kamu vicdanını, gerçekliği yok sayar bir tavırla İstanbul seçimlerini değil, demokrasiyi hukuken de iptal etmiştir” dedi.

CHP eski İl Başkanı Ender Biçki, sosyal medya hesabından “Hukuk bir kez daha yerle bir edilmiştir. YSK’da hakimler var demek isterdim… ” yorumunu yaptı.

CHP Altıeylül İlçe Başkanlığı da YSK kararına ilginç bir tepki gösterdi. Bu paylaşım şöyle:

Hakim:Neye gülüyorsun?
Deniz Gezmiş:Duvarda adalet yazıyorda..
47 yılda değişen hiç bir şey yok! #istanbul#YSKAdaletliOL

CHP Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın da yaptığı açıklamada, “Seçimin iptal kararı, milli iradeye yapılan bir darbedir” dedi.

Coşkun YAMAN(balikesir24saat)

YORUM YAP