DOLAR27,5707% 0.47
EURO29,0040% 0.76
STERLIN33,4701% 0.72
FRANG30,0498% 0.83
ALTIN1.616,53% 0,28
BITCOIN762.6630.143

“BU İŞ MAKAMDA OTURARAK OLMAZ”

Yayınlanma Tarihi :
“BU İŞ MAKAMDA OTURARAK OLMAZ”

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, 30 günde 30 kırsal mahalleyi ziyaret ederken, vatandaşların  istek ve önerilerini dinledi. “Bu iş makamda oturarak olmaz” diyen Başkan Avcı salgın sürecinde de ziyaretleri aksatmadı; salgın konusunda vatandaşları uyarıp, bilgilendirdi. 

Birebir iletişime her zaman  önem verdiğini vurgulayan  Başkan Avcı “Bu iş makamda oturarak olmaz. Halka ulaşmamız gerekiyor. Bizim işimiz halka hizmet etmek. Eğer bir sorun varsa, yerinde görmeliyim” dedi.

Avcı şunları söyledi:

“Ayrıca bu ziyaretleri sadece sorun dinlemek için yapmıyoruz. Dışarıdan bakan bir çift göz, bizim göremediklerimizi görebilir. Belki de daha önce bizim aklımıza hiç gelmeyen yeni bir fikir, bu buluşmalardan çıkabilir. O yüzden vatandaşlar ile bir araya geldiğimizde sadece onların sorunlarını dinleyip not aldıktan sonra ayrılmıyoruz. Her yeni öneri ve her yeni fikir bizlerin ufkunu açtığı gibi vereceğimiz hizmetin kalitesini de arttıracaktır. Tüm bu sebeplerden ötürü, ziyaretler ve toplantılar bizim için çok önemlidir. İstişare yapmadan adım atılmaz.”

“SALGIN SÜRECİ DE ZİYARETLERİ ETKİLEMEDİ ”

Son olarak Orhanlı, Çiftlik, İnkaya, Paşaköy, Küçükbostancı, Büyükbostancı ve Nergis mahallesi  sakinleriyle buluşan Başkan Avcı, kırsal mahalle ziyaretlerinin devam edeceğini söyledi. Covid-19 salgını sürecinde de ziyaretlerini aksatmadan devam ettiren Başkan Avcı “Ziyaret ettiğimiz yerlerde vatandaşları Covid-19 hakkında bilgilendirmeyi kesinlikle ihmal etmiyoruz. Sadece bilgilendirerek olmaz tabi… Bunu göstermemiz de gerekiyor. Bu buluşmalarda, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uyarak yaptığımız toplantılar daha çok akılda kalıcı oluyor. Vakaların ve karantinaya alınan mahallerin sayısını maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyarak önleyebileceğimizi vatandaşlarımıza aktarmaya çalışıyoruz. Bu dönemde kırsal mahalle ziyaretleri sıkıntılı olarak görülebilir. Fakat biz, vatandaşlarımıza hizmete devam etmek zorundayız. Bu iş masa başında imza atarak olmaz. Bizimkisi gönül işi… Sahadayız ve olmaya da devam edeceğiz” dedi. (balikesir24saat.com)

 

 

 

 

YORUM YAP