DOLAR 32,3017 % -0.03
EURO 35,1306 % 0.53
STERLIN 41,6098 % 0.4
FRANG 36,0803 % -0.15
ALTIN 2.405,18 % -0,41
BITCOIN 67.547,98 0.197
Yayınlanma Tarihi :

“BU GURUR İSTİKLAL MADALYASI İLE TAÇLANMALI”

“BU GURUR İSTİKLAL MADALYASI İLE TAÇLANMALI”

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın,  16 Mayıs Kuvayı Milliye Günü’nü kutlarken, “ Kuva-yı Milliyeli olmak Balıkesirliler için gururdur. Bu gururu İstiklal Madalyası ise taçlandırmak Kuvayı Milliye kahramanlarının torunlarını onurlandıracaktır” dedi.

CHP’li Ahmet Akın, 16 Mayıs Kuvayı Milliye Günü ve Milli Mücadele’nin 101. Yılı nedeniyle yaptığı açıklamada Balıkesir’in Kuvayı Milliye’nin baş şehri olduğunu vurguladı. Ahmet Akın şöyle konuştu:

“Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin en önemli süreci 1919’da yaşanmıştır. Bu sürecin 101. yılını yaşadığımız her gün milletimiz için en büyük gururdur. 15 Mayıs 1919’da İzmir’in işgali ve sonrasında 16 Mayıs’ta Balıkesir Okuma Yurdu’nda, 19 Mayıs’ta da Alacamescit’te alınan direniş kararı Balıkesirimiz için Kuvayı Milliye Mücadelesinin başladığı gündür. Balıkesir Kuvayı Milliye’nin baş şehridir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde Balıkesir’in kahramanları, ilk kurşunu Ayvalık’ta son kurşunu da Bandırma’da atarak bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizde Kuva-yı Milliye ruhunun en önemli halkası oldular. Bugün vatanımızda özgürce yaşıyorsak kahramanlarımız sayesindedir. Bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin 101. yılında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kuvayı Milliye kahramanlarını bir kez daha minnetle anıyor, Balıkesirli hemşerilerimin Kuvayı Milliye Gününü kutluyorum”

“İSTİKLAL MADALYASI SİYASET ÜSTÜ”

CHP’li Ahmet Akın, İstiklal Madalyası’nın Balıkesir’e verilmesi için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin almış olduğu kararı sonuna kadar desteklediklerini de anımsattı.  İktidarın da siyaset üstü değerlendirdikleri bu konuda gereğini yapması çağrısında bulunan Ahmet Akın, “Balıkesirimize hak ettiği İstiklal Madalyası’nın verilmesi için ön ayak olan bir Balıkesir evladı olarak Büyükşehir Belediyesi Meclisimizin almış olduğu kararı sonuna kadar destekledim. Nitekim konuyla ilgili kanun teklifim İçişleri Komisyonu’nda bekliyor. CHP’nin bu konuda kararı nettir. İktidar ve diğer muhalefet partileri de oyları ile desteklerse dakikalar içinde Balıkesir hak ettiği İstiklal Madalyası’na kavuşacaktır” diye konuştu. (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP