Yayınlanma Tarihi :

BU FOTOĞRAF HALA GÜNDEMDE!

BU FOTOĞRAF HALA GÜNDEMDE!

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada AK Partili Balıkesir Belediye Başkanı Yılmaz ve Balıkesir milletvekilleri ile ile poz veren YSK Başkanı Sadi Güven’i eleştirirken, “Bu YSK’ya bu milletin nasıl güvenmesini bekliyorsunuz? Sadi Güven’e bu millet güvenemiyor” dedi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, TBMM Genel Kurulu’nda konuştu. Türkkan, Balıkesir’in AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın yanında ilçe belediye başkanları ve AK Parti’nin Balıkesir milletvekilleri Mustafa Canbey ve Mutlu Aydemir ile birlikte YSK Başkanı Sadi Güven’i ziyaret ederek poz vermesine tepki gösterdi. Türkkan, “YSK verdiği nihai kararla bir üst merci olmayan son kurul. Netice itibarıyla bütün toplumun kararlarına sonuna kadar inanması gereken bir kurumdur. YSK topluma bu inancı vermiyor” diye konuştu.

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Türkkan şunları söyledi:
“Bizim itiraz ettiğimiz ama itirazımızın asla değerlendirilmediği Balıkesir seçimlerinin kazananı, böyle kritik bir süreçte, YSK üzerinde böyle şüphelerin olduğu bir süreçte, yanında ilçe belediye başkanları ve milletvekilleri ile beraber YSK’ya gidiyor hep beraber fotoğraf çekiniyorlar. Bu YSK’ya bu milletin nasıl güvenmesini bekliyorsunuz? Sadi Güven’e bu millet güvenemiyor. Özür diliyorum keşke güvenebilse. Hepimizin bir tek Yüksek Seçim Kurulumuz var. İkincisi yok ki bu olmadı da öbürüne güvenelim. Hepimizin ortak umut bağladığı tek Yüksek Seçim Kurulu var. Bu pozu veren YSK’ye güvenimiz yok” (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP