DOLAR31,2023% 0.18
EURO33,8571% 0.11
STERLIN39,5411% 0.07
FRANG35,4854% 0.19
ALTIN2.038,96% 0,29
BITCOIN1.922.8097.79

BU EVLE BİRLİKTE ANILAR DA CANLANIYOR

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
BU EVLE BİRLİKTE ANILAR DA CANLANIYOR

Türk edebiyatının usta ismi Sabahattin Ali’nin bir dönem yaşadığı Edremit ilçesinde ki evi  Belediye  tarafından Sahabattin Ali Anı Evi olarak ilçenin kültürel mirasına kazandırıldı.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, hazırlıkları tamamlanan Sabahattin Ali Anı Evi’ni ünlü yazarın kızı Filiz Ali’yle birlikte inceledi. Türk edebiyatının usta ismi Sabahattin Ali’nin çocukluk yıllarını geçirdiği Edremit’teki ev titiz bir çalışmayla  “Sabahattin Ali Anı Evi” haline getirildi. Sabahattin Ali’nin kızı Filiz Ali de Edremit’e gelerek evin detaylarını  Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan ile birlikte inceledi. Evde yaptığı gezi esnasında duygulu anlar yaşayan Filiz Ali,  Başkan Arslan’a ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Filiz Ali, Sabahattin Ali’nin en sıkıntılı döneminde ailesine yazdığı mektuplardan oluşan  “Canım Aliye, Ruhum Filiz” adlı eserini günün anısına imzaladı. Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Sabahattin Ali Anı Evi’nin Edremit’in kültür turizmine önemli katkı sağlayacağını söyledi.

Başkan Arslan, “Değerli evin kazandırılmasında emeği geçen, Edremit Belediyesi Kültür Müdürü Eyüp Satıl ve Edremit Belediyesi Kültür Koordinatörü Uğur Yaşar’a, tüm personele teşekkür ediyorum” dedi.

Sabahattin Ali Evi’nin ilerleyen günlerde  ziyarete açılması planlanıyor. (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP