Yayınlanma Tarihi :

“BU BAŞARI YETMEZ, İKTİDAR OLACAĞIZ”

“BU BAŞARI YETMEZ, İKTİDAR OLACAĞIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tebrik ziyaretleri kapsamında Manyas Belediye Başkanı Tancan Barçın’ı da ziyaret etti.

Belediye binasında parti üyeleri ve meclis üyeleri ile kısa bir toplantı yapan Kılıçdaroğlu ardından belediye önünde vatandaşlara hitap etti. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Türkiye’ye çok değişik bir siyaset anlayışı getirdiklerine  dikkat çektiği konuşmasında “Öncelikle tüm Manyaslılara merhaba demek istiyorum. 31 Mart yerel seçimlerinde başarılı bir sonuç elde eden Başkanımız Tancan Barçın’ı tebrik ediyorum. Ancak bu başarı yetmez. Biz iktidar olacağız. Bunun için ülkede ki siyaset anlayışını değiştiriyoruz. Bizim siyaset anlayışımızda ötekileştirme, dışlama hor görme yok. İnsanların tercihlerine saygı göstererek birleştirici olacağız. Bunu siyaset anlayışı ile İstanbul’u kazandık. İnanıyorum ki bizi iktidara getirecek olanda işte bu anlayıştır.” dedi.

“ÜRETEN BİR TÜRKİYE HEDEFLİYORUZ”

Manyas’ın tam bir tarım ve hayvancılık merkezi olduğuna değinen Kılıdaroğlu, “Sevgili Manyaslılar yaşadığınız coğrafya bir tarım ve hayvancılık merkezi. Topraklarınız verimli. Ancak bu iktidarın yanlış politikaları sonucunda girdi fiyatlarının alıp başını gitmesi sonucu üretemez hale geldik. Düşünün ki biz dışarıdan et alıyoruz. Dışarıdan buğday, pirinç, mercimek alıyoruz. Aklınıza ne geliyorsa dışarıdan alıyoruz. Bizim anlayışımızın en başında üreten bir Türkiye var. Bir ülke üretebildiği kadar güçlüdür. Biz iktidara geldiğimizde çiftçinin de yüzü gülecek hayvancının da yüzü gülecek. Çünkü üretime önem vereceğiz. Üreten bir Türkiye hedefliyoruz” diye konuştu. Süleyman ÖZAYDIN/ MANYAS(balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP