BTO’NUN TOGG GURURU

Yayınlanma Tarihi :
BTO’NUN TOGG GURURU

Balıkesir Ticaret Odası   “Türkiye’nin gururu” olan “yerli” otomobil TOGG’u 7 Eylül’de teslim aldı. BTO Başkanı Rahmi Kula “TOGG Türkiye’nin geleceğine ışık tutan bir projedir ve Balıkesir Ticaret Odası olarak bu projenin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz.” dedi. 

Türkiye’nin vizyon projeleri arasında yer alan TOGG’un teslimatına Balıkesir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi  Cem Ovacık, Meclis Başkan Yardımcısı  İbrahim Onur, Meclis Üyesi Hakan Tur ve Genel Sekreter Yardımcısı  Yusuf Çınar katılım sağladı.

GEMLİK MAVİSİ

Türkiye’nin renkleri serisinde zeytin ağaçlarının gölgesindeki mavi sulardan ilham alan Gemlik mavisi renkteki TOGG’un ilk sürüşünü ise Başkan Rahmi Kula ile Meclis Başkanı Okan Telaşeli birlikte yaptı.

KULA’DAN TEŞEKKÜR

TOBB’un  79. Genel Kurulu’nda 81 İlden 365 oda ve borsa başkanlarının katılımıyla gerçekleşen kura çekimi sonrasında aracı teslim aldıklarını belirten Rahmi Kula, “TOGG Türkiye’nin geleceğine ışık tutan bir projedir ve Balıkesir Ticaret Odası olarak bu projenin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Bu vizyon projesinde emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve TOBB Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere tüm TOGG çalışanlarına teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi.

Kula, TOGG üretiminin Türkiye’nin  teknolojik ve endüstriyel potansiyelini Dünya’ya daha iyi göstermek için çok güzel bir proje olduğunu ve aynı zamanda bu önemli adımın ülkenin sanayisinin uluslararası alandaki rekabet gücünü artıracağını ve ülkeyi daha da ileri taşıyacağını düşündüğünü vurguladı. (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP