Yayınlanma Tarihi :

Bosnalı gençler Balıkesir’de

Bosnalı gençler Balıkesir’de
Bosna Hersek’ten Balıkesir’e gelen öğrenci heyeti, Vali Ersin Yazıcı’yı ziyaret etti.
Türkiye ve Bosna-Hersek arasında ortak tarih ve kültür bilincinin geliştirilmesi, gençlik alanında dostluk ve işbirliğinin artırmak amacıyla Balıkesir Gençlik Merkezi ile Association “Youth Volunteers” derneği arasında düzenlenen gençlik değişim programı tamamlandı.
Bu kapsamda Balıkesir’e gelen heyeti Valilik Necatibey Salonunda kabul eden Vali Yazıcı, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, dost ve kardeş ülke Bosna Hersek’ten gelen misafirleri Türkiye’yi Doyuran,  tarım ve turizm kenti Balıkesir’de ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.
BOSNA HERSEK’İN AYRI BİR YERİ VAR
İki şehir ve iki ülke arasındaki ilişkilerin her yönüyle daha da ilerlemesi için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını vurgulayan Vali Yazıcı,”İki ülke arasındaki dostluk bağları, bu tür ziyaretler ve yapılan projeler ile daha da pekişecektir. Uzun zamanlara dayanan bir bağımız olduğunu hepimiz biliyoruz. Sizin yaşadığınız savaş bize bütün Müslümanların kardeş olduğunu bir kere daha öğretti. Türk toplumunda, Bosna Hersek’in ayrı bir yeri vardır. Bu dostluk ve kardeşlik bağı içerisinde iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da iyi seviyelere geleceğine inanıyorum. Çalışmalarımızı da bu anlayışla yürütmekteyiz. Bundan böyle Türkiye ve Bosna- Hersek kardeşliğini nasıl daha ileriye götüreceğimizi düşünmeliyiz. Balıkesir gibi eşi ve benzeri olmayan bir bölgeye gelmenizden dolayı da çok şanslısınız. Sizleri ilimizde görmekten duyduğum memnuniyeti tekrar ifade etmek istiyorum.“dedi.
Bosnalı çocuklara sahip çıktıklarını, desteklediklerini belirten Vali Yazıcı, onlara başarılı ve barış dolu bir gelecek diledi.
Bosna Hersek heyetine Balıkesir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Gençlik Merkezi Müdürü Ersin Güçlü de eşlik etti.
Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP