BOSCH’UN ZİRVESİNDE BİR BALIKESİRLİ

Yayınlanma Tarihi :
BOSCH’UN ZİRVESİNDE BİR BALIKESİRLİ

BEST’in kurucusu ve Balıkesirspor’un eski başkanlarından Hasan Singör’ün torunu  Filiz Albrecht, Dünyanın önde gelen firmalarından BOSCH’un 134 yıllık tarihinde yönetime giren ilk kadın oldu. 

Tüm dünyada 400 binden fazla çalışanı olan ve Alman ekonomisinin temel direklerinden biri kabul edilen  Bosch bir ilk imza attı. Şirketin yönetim kuruluna ilk kez bir kadın girdi. Bu başarıyı elde eden kişi ise Balıkesir Elektro Mekanik Sanayi A.Ş.’nin(BEST)  kurucularından,  Balıkesirspor’un 1978’de bir süre başkanlığını da üstlenen Hasan Singör’ün torunu ve ADD Dortmund Şube Başkanı Ahmet Singör’ ün kızı Filiz Albrecth oldu. Balıkesir’in tanınmış simalarından Nedim Dağtekin’in de kuzeni olan 48 yaşındaki Filiz Albrecth, dünyanın en büyük 100 şirketi arasında yer alan Bosch’ta  İnsan Kaynaklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordu. Bir Alman’la evli olan Filiz Albrecth 1 Ocak’ta yeni görevine başlayacak. 

Filiz Albrecht kimdir?

1971 Almanya doğumlu Filiz Albrecht, Almanya’da Westfälische Hochschule Üniversitesi’nde İşletme Hukuku eğitimi gördükten sonra Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Pfeiffer Üniversitesi’nde MBA’ini tamamladı. Albrecht profesyonel kariyerine otomotiv tedarik endüstrisinde Hukuk Müşaviri olarak başladı. Farklı şirketlerdeki üst düzey deneyiminin ardından Mann + Hummel şirketinde yönetim kurulu üyesi ve endüstriyel ilişkiler direktörü olarak görev yapan Filiz Albrecht, Bosch Grubu’na 2017 yılında katıldı.  (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP