Yayınlanma Tarihi :

BİZİMKİLERİ YSK ÜYESİ SANDILAR!

BİZİMKİLERİ YSK ÜYESİ SANDILAR!

31 Mart seçimlerinin ardından Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven’i ziyaret eden AK Partili Balıkesir Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, AK Parti Balıkesir milletvekilleri Mustafa Canbey, Mutlu Aydemir ve ilçe belediye başkanlarının Güven’le çektirdikleri fotoğraflar bu kez ilginç bir yanlışlıkla gündeme geldi.

İstanbul seçimlerinin iptal edilmesine tepki gösteren bir çok kişi, YSK üyesi sandıkları Balıkesirli milletvekili ve belediye başkanlarının Güven’le birlikte olduğu fotoğrafı sosyal medyada paylaşıp, YSK’ya sert eleştirilerde bulundu, beddua etti. Bu paylaşım tartışmaları ve esprileri de beraberinde getirdi. Bu arada bazı haber sitelerinin de YSK ile ilgili haberlerde bu fotoğrafı kullandığı gözlendi.

Anımsanacağı gibi AK Parti’nin toplantısı için Ankara’ya giden milletvekili ve belediye başkanları Balıkesirli YSK başkanı Sadi Güven’i de ziyaret edip, bunları sosyal medya hesaplarından paylaşmıştı. İstanbul seçimleri ile birlikte Balıkesir seçimlerinin de tartışıldığı bir ortamda yapılan bu ziyaret özellikle Balıkesir seçimleri ile ilgili itirazları YSK tarafından reddedilen İYİ Parti’nin tepkisini getirmişti. Coşkun YAMAN (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP