Açık
 • EURO 6.52
 • DOLAR 5.77

BALIKESİR LİSELİLER DERNEĞİ’NDEN İLKLERE DEVAM

Eğitim - 4 Mart 2019 01:58 A A

Balıkesir Liseliler Derneği çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Tarihi lisenin keşşaf(izci)  bölüğünü yeniden canlandıran dernek bu kez 16 Mart’ta izci grubuyla Atatürk’ün huzuruna çıkacak. Koca Seyit’in torunu da dedesinin mezarından kopardığı çiçekleri Atatürk’ün mozolesine koyacak. Taş binayı geri almak için geri sayıma geçen dernek üyeleri, okula “Gazi” adının verilmesi için de önemli adımlar attı. 135 yıllık tarihi bir binayı restore ettirmeye hazırlanan Balıkesir Liseliler Derneği, Türkiye’de ilk defa bir devlet okuluna teknoloji laboratuarı kuracak. Balıkesir Liseliler Derneği Başkanı Abdi Kahyaoğlu, “Biz ilkleri yapmayı seviyoruz” dedi.

Balıkesir Liseliler Derneği Başkanı Abdi Kahyaoğlu, Elit Asya Otel’de basın toplantısı düzenleyip, derneğin çalışmaları ve hedefleri ile ilgili açıklamalar yaptı. Toplantıya derneğin yönetim kurulu üyesi Oktay Ertunç, Balıkesir Lisesi Vakfı Başkanı Sezer Koman ve yine vakıf yönetiminden Faruk Kılıç da katıldı.
ENGELLER YILDIRAMADI
Balıkesir Lisesi Derneği ve Vakfı’nın çok güçlü bir camia olduğunu vurgulayan Başkan Kahyaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
” Binlerce mezunumuzun desteğiyle önümüzde kimse duramadı. Bugün okulumuzun genç bir müdürü var. Biz okul için, öğrenciler için çalışan herkesle çalışırız. Önemli olan çocukların durumudur. Balıkesir Lisesi’ndeki öğrencilerin ailelerinin ekonomik durumu pek iyi sayılmaz. Biz bir çaba gösterdik. Engellendik ama biz onu da aştık. Biz öğrencilere burs vermeyi sürdürdük. Şu anda 24 öğrenciye burs veriyoruz. Bunların arasında üniversite öğrencileri de var. 40 öğrenciyi giydirdik, 40 aileye gıda yardımı yaptık. Öğrencilere yeni dernek merkezimizde kurs verilmesini sağladık. Görme engelli öğrenciler vardı. Bu çocuklar nedense dışlanıyor. Servisler bile kabul etmedi, yetkililer yardım etmedi. Bizde servis aracı almayınca 5 görme engelli öğrenci için taksi tuttuk. Biz Balıkesir Liseliyiz, gerektiğinde lüks yaşamasını da biliriz. Çocukları bugün okula artık taksi getirip götürüyor. Güzel Sanatlar Lisesi’ni birincilikle kazanan bir öğrenci de okula gidemiyordu. Onun için de taksi tuttuk. Görme engelli öğrencilere matematik kursu veriyoruz. Balıkesir Lisesi Derneği’nden yardım isteyen herkesin sorununu çözmeye çalışıyoruz. Siyasiler olmadan, cemaatlere sırtımızı dayamadan bir şekilde sorunları çözüyoruz. Balıkesir’de böyle bir dernek yok.Hiç bir maddi kaygı taşımadan bunları yapıyoruz ”

KEŞŞAF BÖLÜĞÜ 16 MART’TA ANITKABİR’DE OLACAK
18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü etkinliğinin yine yapılacağını açıklayan Kahyaoğlu, “16 Mart’ta bir keşşaf bölüğü Anıtkabir’e gidecek.
Bu ekipte iki yönetici, bir öğretmen, 14 keşşaf bir de Koca Seyit’in torunu Ezgi Yıkar olacak. Ankara Balıkesirliler Derneği ile yaptığımız ortak çalışmada Başkan Servet Camgöz sayesinde gerekli izinler alındı. Ankara’daki Balıkesirli hemşehrilerimizi de Anıtkabir’e bekliyoruz. Koca Seyit her 18 Mart’ta anılıyor ama ailesi ve torunlarıyla ilgilenen kimse yok. Biz bursumuzu veriyoruz ve her türlü yardımı da yapıyoruz. Koca Seyit’in torunu Atatürk’ün mozolesine dedesinin mezarından kopardığı çiçekleri bırakacak. Bu da bir ilk olacak. Biz ilkleri yapmayı seviyoruz. Biz yenilikçiyiz, iş görürüz, lafını pek etmeyiz, siyasete fazla bulaşmayız ama bir fikrimiz var. Atatürkçü, çağdaş, laik, cumhuriyetçi bir tavrımız var. Bu tavrımızdan vazgeçmeyiz, asla taviz de vermeyiz”
18 Mart’ta keşşafların askere uğurlanmasının yine yapılacağını belirten Kahyaoğlu, bu kez liseden  istasyona yürüyen liselilerin eline yolda kına yakılacağını açıkladı. Fenerbahçe Kulübü’nün geçen yıl İstanbul’da Çanakkale Müzesi açtığını ve açılışa Anadolu’dan sadece Balıkesir Lisesi’nin çağrıldığını anımsatan Kahyaoğlu, bu yıl da bir izci grubunun sarı lacivertli kulübün konuğu olacağını sözlerine ekledi.

“TAŞ BİNADA MUTLAKA BALIKESİR LİSESİ OLACAK”
Sırada Balıkesir Lisesi’nin tarihi taş binasının geri alınması olduğunu söyleyen Kahyaoğlu, bu konuyla ilgili şu bilgiyi verdi:
” Taş bina, 48 yıldır Balıkesir Lisesi’nin malı değil. 4 senedir binanın liseye devri için çalışıyoruz. Gitmediğimiz yer kalmadı. Bu konuda belediye ve valilikte girişimlerde bulunduk. Neticede Valilik tarafından Balıkesir Üniversitesi’ne binanın Milli Eğitime ve Lise’ye devri için yazı çıktı. Ancak 48 yıllık binanın devri kolay olmuyor. Güzel Sanatlar Fakültesi, kampusteki yeni binasının tamamlanması ile birlikte taşınacak. Ancak binayı Belediye alacak deniyor. Bu Milli Eğitimin tapulu binasıdır. Yani devletin. Devlete ait olan tapulu bir mal belediyeye verilir mi? Türkiye’de görülmüş bir şey değil. Bu binanın belediyeye devrine olumlu bakmıyoruz. Taş binayı belediye alacakmış,müze yapacakmış. Müze yapabilir. Vali bey de binanın atıl kalmaması için müze yapılabileceğini söyledi. Bunu da kim yapacak. Milli Eğitim Müdürlüğü yapacak. Bu nedir? Bu bizim yaptığımız işi küçük düşürmektir. Bunu yapmak çok hoşlarına gidiyor. Bu bina kent müzesi olabilir. Bir müze dahi olsa Balıkesir Lisesi o binanın içinde yeralacak”
GAZİ BALIKESİR LİSESİ
Lise’nin “gazi” unvanını alması için yapılan çalışmaların da son aşamada olduğunu müjdeleyen Liseliler Derneği Başkanı Abdi Kahyaoğlu, ” Tarihi lise önümüzdeki eğitim öğretim yılında Gazi Balıkesir Lisesi olarak açılacak. Bu unvan bizim hakkımız… Balıkesir Lisesi gazidir, şehittir. Bu belgelerle kanıtlanmıştır.” dedi.

135 YILLIK BİNA RESTORE EDİLECEK
“Derneğe tarihi bir binanın kazandırılması konusunda da çalışmalar yaptıklarını açıklayan Kahyaoğlu şunları söyledi:
“Restorasyon için Anıtlar Yüksek Kurulu’ndan izin çıktı. Mart ayında bir kez daha kurula girecek. çok ufak tefek eksikler var, onlar da halloluyor. Herkes şimdi restorasyon için gereken parayı bulamayacağımızı söylüyor. Bu yapı, Balıkesir’in ilk dubleks evi ve 135 yıllık bir geçmişi var.
Bu tarihi binanın onarım bedelinin yüzde 40’ını devlet karşılayacak. Dünya Bankası da bu tür yapılar için belediyeye bir fon veriyor. Büyük ihtial oradan da para alıyoruz. Bu binayı restore ettirme konusunda parasal bir sıkıntı olmayacak. Biz gerekli prosedürleri yerine getirip, fonlardan yararlanacağız.Yani biz parayı bulmayacağız, zaten devlet verecek”
TEKNOLOJİ LABORATUVARI KURULACAK
Balıkesir Lisesi’ne teknoloji laboratuvarı kazandırmak istediklerini söyleyen Kahyaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bizim bir projemiz var. Devlet okulları içerisinde ilk kez Balıkesir Lisesi’ne teknoloji laboratuvarı kuracağız. Bu bayağı masraflı bir iş. Bu işin çalışmasını yaklaşık 3 aydır Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yapıyoruz. Bugüne dek okuldaki bazı durumların değişmesini bekledik. Bize uygun ortam hazırlandığı zaman Balıkesir Lisesi’ne, Türkiye’de ilk defa bir devlet okuluna teknoloji laboratuvarını kuracağız. Laboratuarı da Balıkesir Lisesi Vakfı üzerinden kuracağız. Bu da bir ilk olacak. Bu okul için bir başlangıç olacak. Bu laboratuar sayesinde Balıkesir Lisesi teknoloji bakımından en önemli okullarından birisi olacak. Proje okulları içerisinde yer alacak ve puanı yüksek öğrencileri ve kaliteli öğretmenleri ki bütün öğretmenlerinin kaliteli olduğuna inanıyorum, tercih edilen bir okul olacağına inanıyorum”

KAYMAKLI ŞENLİĞİ 4 MAYIS’TA
Balıkesir Lisesi’nin geleneksel Kaymaklı Şenliği’nin 4 Mayıs’ta Atatürk Anıtı, Lise ve Altın Otel’de yapılacağını açıklayan Kahyaoğlu, “Kaymaklı artık bizim bir klasiğimiz. Vazgeçemediğimiz bir kutlama. İnşallah bizden sonra da uzun yıllar sürer” dedi.  Basın toplantısı tarihi lisenin bir fotoğrafının yer aldığı pastanın kesilmesiyle sona erdi. Coşkun YAMAN(balikesir24saat) 

Bu haber 247 kez okundu.
merkez_optik
Eğitim - 01:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON EKLENENLER

 • 01
  SİZE 3600 YIL ÖNCESİNDEN BİR MEKTUP VAR!.. Fatma Zehra KÖSELEY
  Emekli bir öğretmenin mektubunu bir kez okuyun. Yüksek sesle okuyun yanınızdakiler de duysun.. Bu mektubu bize bugünlere taşıyan o muhteşem bilim kadını Muazzez İlmiye Çığ öğretmenimize minnet duyacağınızdan hiç kuşkum yok. O bizim Sümer Kraliçemiz. Okuduğu Sümer tabletlerini , Türk okuruna ve bilim tarihimize kazandırırken nelerden vazgeçti kim bilebilir ? Sevgili okurlarımız, son Sümer Kraliçemiz […]
 • 02
  “YAPARSA TUNCAY HOCA YAPAR”
  Millet İttifakı’nın Sındırgı Belediye Başkan adayı CHP’li Tuncay Öztürk, seçimi kazanmak için gece gündüz demeden çalışıyor.”Sındırgı’ya sözümüz var” diyerek ilçeyi kalkındıracak projeleri ardı ardına açıklayan öğretmen kökenli başkan adayı, “Yaparsa Tuncay Hoca yapar” sloganıyla da kendine güvenini ortaya koyuyor. Sındırgı merkezle birlikte kırsal mahallelerde büyük ilgi gören CHP’li Öztürk, “Gelin hep birlikte Sındırgı’yı geleceğe taşıyalım, […]
 • 03
  ÖN YARGI – Tanyol KIPÇAK
  Bu hafta sonu ön yargıdan bahsedeceğim Kıssadan hisse işte.. Belki sonunda bir yerlere varırız diye.. İnsanlara “ön yargı” ile yaklaşmak hiç güzel bir yaklaşım değil..Tanımadığımız birini kaşı ile gözüyle,görselliği ve sözleriyle yargılamak.. Amaan bırak şunu…Sevimsiz şey!..Kendini beğenmiş,ukalanın önde gideni.. Demez miyiz?.. Hem de ne.. Daniskasını söyleriz.. Laf aramızda demeye bile gerek yok!.. Yapıyoruz maalesef.. Ben […]
 • 04
  TOSUN’DAN “MEKTUP”, BOSTANCI’DAN “PASTA” 
  Yerel seçim çalışmaları hızla devam ederken Bandırma’da siyasi partiler, seçmene dokunmak ve özel hissetmesini sağlamak amacıyla farklı yollar deniyor. Siyasetin artık değişmesi hatta karar alma mekanizması içinde halkın daha etkin olması gerektiğini düşünenlerden biri olarak seçmen ile Millet ve Cumhur İttifaklarının kurmaya çalıştığı bağı değerlendireceğim. Siyaset dili iletişimin ve bilimin geliştiği 21. yüzyılda artık didaktiklikten […]
 • 05
  ADD’DEN ATATÜRK’E SAHİP ÇIKAN ALBAY’A DESTEK
  Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Balıkesir Şube Başkanı İlhan Öner, 18 Mart Çanakkale zaferinin 104’ncü yıldönümü nedeniyle İstanbul Avcılar’da düzenlenen bir toplantıda okunan duada Cumhuriyetin kurucusu, Mustafa Kemal Atatürk’ün adının anılmamasına tepki göstererek salonu terk eden Avcılar Askerlik Şubesi Başkanı Albay Önder İrevül’ün bu davranışının haklı ve onurlu bir davranış olduğunu ve ödüllendirilmesi gerektiğini söyledi.  Kamuoyunun büyük […]

YAZARLARIMIZ

 • UĞUR MUMCU

  seni yağmurlu bir günde vurdular hep puslu kalsın diye belki ülke geleceği yanıldılar uğurlandığın gün dört bir yandan gönül ışığı düştü  tabutunun üstüne aydınlanıverdi ortalık. yağmur sularına baktım simsiyah akıyordu sanki karanlığın ayak izlerini yıkıyordu insanların yüzleri ıslak, öfkeli ağaçların gözyaşları pırıl pırıl yağmur inatla yağıyor ama akan sel insan seli 1993-Balıkesir Download Premium WordPress […]
 • BAL-KES SİYASİ BİR KURUMDUR (!)

  Seçime geri sayım sürerken… Büyükşehir Başkan Adaylarının Balıkesirspor üzerinden karşılıklı söylemleri devam ediyor. Bir gün biri ziyarete gidiyor Balıkesirspor’a ve kendi mesajlarını veriyor. İki gün sonra diğeri gidiyor, o da kendi mesajlarını veriyor. Daha sonra yetmiyor olacak ki, bir gün birinin sözlerini okuyoruz gazetelerde Bal-Kes ile ilgili… İki gün sonra diğerinin verdiği cevapları… İkisi de […]
 • ATKÖYLÜ MEHMET ÇAVUŞ

  Atköylü Mehmet Çavuş Çanakkale, Filistin, Kafkas Cephesi, Kuvayı Milliye – Milli Mücadele derken uzun ayrılıklardan sonra köyüne döner bir bakkal dükkanı açar. Bütün harp görmüş insanlar gibi sert mizaçlıdır. Çabuk parlar, serttir, celallıdır, inatçıdır, doğrudan şaşmaz. Asla taviz vermez. Herkes az çok kendinden çekinir. Kimseye “Eyvallahı” yoktur. Öfkesi hazırdır. Arada sırada askerlik arkadaşı Bigadiç’in Çiftlik […]
 • YILMAZ HOCA (2)

  Yılmaz hocayı en kısa nasıl tarif edersin deseler şöyle derdim; Üreten, ürettiğini hakça paylaştıran, çalmayan, çaldırmayan, baskıya boyun eğmeyen bir devrimci adam… Yılmaz Büyükerşan kendisine oy vereninde vermeyeninde hocasıdır. Hocanız olmayan birisine hocam demek “Görüşlerinize katılmasam da sizin bilgeliğinizi, öğreticiliğinizi kabul ediyorum” demektir. Gelelim diğer dükkâna: Çiçekçi dükkânından başka bir dükkân daha açtı Yılmaz Hoca. […]
 • 90 GÜN KALA AKLIMA GELENLER – Birgi TUNA

  Bugün 18 Şubat 2019. 19 Mayıs 2019’a tam 90 gün kaldı. Emperyalizm, 20’nci yüzyılda en büyük hezimeti Çanakkale’de yaşadı. Uğradığı hezimete rağmen, Türk Milletini esir etmek için 30 Ekim 1918 Mondros Ateşkes Antlaşmasıyla başlayıp 10 Ağustos 1920’de Sevr Antlaşmasıyla tamamlanmaya çalışılan süreçte emperyalist ordular tek kurşun atmadan Yunan, Bulgar, Arap çeteleri maşa olarak kullandı. Bu […]
 • BİR KÜLTÜR MABEDİ : SARIKIZ KAZDAĞI ETNOGRAFYA GALERİSİ

  Güre İskele’de bulunan galeri, 14 Kasım 2015 yılında Uğur ve Murat Bostancıoğlu kardeşler tarafından merhum babaları Ali Bostancıoğlu’nun anısına ithafen kurulmuştur. Galeride, 8 dakikalık Kazdağları ve bölge tanıtım filmi, İda Dağı Mitosları, Troya ve Antandros, Kuzey Ege Antik Kentleri, Antik dönemlere ait sikkeler, vazolar ve terrakotalar, Fatih’in İstanbul’un fethi sırasında Toroslardan getirdiği Tahtacı Türkmenleri, Yörükler […]
 • VUKUATLAR BİTMEZ!

  31 Mart seçimleri öncesi vukuatlara her gün bir yenisi ekleniyor. Önce ‘seçim vukuatları’ dedim. Sonra ‘bu seçimin en büyük vukuatı’ Ardından ‘vukuat üstüne vukuat’ Sonra da ‘vukuatlara devam’ Bu kez ‘vukuatlar bitmez’ diyorum. O kadar ilginç vukuattan sonra iş geldi sabıka kaydına!.. Edremit Adliyesi’ne giderek savcılıktan sabıka kaydını alan bağımsız aday Kamil Saka diğer adayların […]
 • ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ BALIKESİR KEŞŞAFLARI – Fatma Zehra KÖSELEY

  18 Mart Çanakkale Zaferinin 104. yıldönümünde Balıkesir Lisesi öğrencilerinden oluşan Keşşaflar ( İzciler ) Çanakkalede şehit olan Balıkesir Lisesi İzcilerini gururla ve minnetle andılar. Balıkesir Kuvayı Milliye şehrine yakışır bir temsili tören ancak bu kadar güzel ve anlamlı olabilirdi.Bu törene emek verenlere , yürekten teşekkürler. Keşke bu tören ta başından sonuna kadar kayıt altına alınabilseydi. […]
 • MEKTUP

  Sen öldün. Öldürmek bir eylemdir. Türkçe dilbilgisinde ya da yasalarda “fiil” de denir. Oysa ölmek bir eylem değildir. Senin ölmeni, ölümü, ölmeleri bir eylem yaptı insanoğlu ve ölünden ve ölümlerden kendine zırhlar, kapılar ve tesbitler icat etti. Ölümünden ve ölümlerden kendine konuşacak çok şey buldu ama yapacak hiçbir şey bulamadı. Sen öldün. Senin ölümünü ve […]
 • NAMUSLULARIN SİYASETİ / İbrahim ATACANOĞLU

  Namuslu insanlar yani egoları toplumsal değerlerin önüne geçmemiş insanlar, namussuzlar kadar hırslı olmadıkları için çoğu zaman siyasi mücadelede geride kalabiliyorlar. Asıl siyaseti yapması gerekenler bu gruptaki insanlardır.Aksi taktirde her anlamda ülkede refaha huzura ulaşmak mümkün olmamaktadır. Dikkat ederseniz ülkemizde sağını solunu ayırt etmeksizin baktığınızda bir koltuk savaşı mücadelesini görmek mümkün. Nefsiyle haşır neşir olanlar için […]
 • KENDİN, KENDİN OL- İhsan DURAK

  Toplumda ki duygu, düşünce, davranış bozulmalarında ki etkenlerden önde gelenler; varsılların yoksullara, amirlerin memurlara, yönetenlerin yönetilenlere, seçilenlerin seçenlere, üretenleren tüketenlere, özel arabayla gidenlerin ,trenle gidenlere, uçakla gidenlerin, yaya gidenlere… bakışlarına hayran, yiyişlerine hayran. Ne çabuk unuttun emeklediğin, ınga dediğin, altını ıslattığın günlerdeki ağlamalarını. Ama; anneler, babalar, sağlıkçılar, öğretmenler ve mahalle bakkaLları unutmaz; borçlarını ıskalayıp, başka […]
 • SİYASİ İŞLER- İlhan AY

  Bugün 14 Şubat Sevgililer Günü. Seçen ve seçilen için ise 31 Mart Sevgililer Günü. Çünkü bugünde seçmen gül de verir, diken de. Herkes hesabını kitabını buna göre yapsın. Malum seçim zamanı, sokakta, pazarda, kahvede, otobüste her yerde aynı sohbetler. Bizim milletimiz kahvehanelerde hükümet de yıkar, hükümet de kurar, yani siyasi bir milletiz… Onun için halkın […]
 • MERHABA BENİM ADIM EYLEM. ÖYKÜ ARİN YAZICININ ANNESİYİM! – MEMET KOŞAR

  2 ay ne kadar uzun bir süre sizin için? Belki tuttuğun takımın şampiyon olup olamayacağı belli olacak, heyecanla bekliyorsun. Belki çocuğun olacak cinsiyeti belli olmuş onu kucağına alacağın günü bekliyorsun, sabırsızca. Okulun bitecek, içinde bir umut var hayata dair bir çok şey seni bekliyor, umutlusun. Veya nişanlın askerde, dönmesine de 2 ay kaldı, korkuyorsun, her […]
 • 3 AY = ÇOK SENE… Nedim ISPARTA

  İstasyon mahallesi yazımda bahsettiğim gibi,  fabrikamızın özelleştirilmesi / kapatılmasının ardından çil yavrusu gibi dağıldık. Ben de bir arkadaş vasıtasıyla Görsel Yayınlar’a ansiklopedi satışı için başvurdum ama şartlar uymadı.  Lise mezunu değildim. Dursunbey’de satış yaparken yardımcı olduğum İpek hanım, beni direk müdür Hüseyin Aslan’ın( Facebook’dan arkadaşım şu anda) odasına götürdü.  – Nedim abi bu işi yapamazsa […]
 • HAÇLI KATLİAMLARI  DEVAM EDİYOR- Ramazan KARACA

  Bizim nesil Haçlıların yaptığı katliamları daha belki okullarda okumadan evvel Cüneyt Arkın’ın çevirdiği filmlerden öğrenmişti. (Örneğin, Selahattin-i Eyyubi. 1970’te çevrilmiş. Biz daha çocuk yaşlarda bu filmleri izledik. Bu yazıyı yazmadan önce yine baktım. Tam bir katliam o yıllarda yapılanlar.) Aradan yüz yıllar geçti ama bu katliamlar hâlâ devam ediyor. Bunu nereden anlıyoruz; Yeni Zelanda’da katliam […]
 • AGENDER NESİL- Sedat İRGİL

  Cinsiyet veya teknik adıyla “Cinsel Kimlik” çok karmaşık bir kavram. Kromozomlarınızın XX veya XY olması yeterli değil. Anne karnında maruz kaldığınız hormon, beslenme, anotomik yapı vs. bunda çok etkili. Ayrıca aynı yemek kültürü gibi toplumun kadın ve erkeklere yüklediği roller var. Yine teknik adıyla “Toplumsal cinsiyet rolleri” . Yani doğar doğmaz başlayan bir cinsel rol […]
 • KARDEŞ KAVGASINA HAYIR… TAHSİN EREL

  Dostlar diyor ki: “Neden genel konularda yazmıyorsun?..” Gerçi şurada burada imzamızın göründüğü oluyor zaman zaman ama sonuçta yerel yazarız biz… Yerel okurun ilgisi seçime odaklanmış durumda.”Güncel” kavramının da anlamı daraldı böylece… Gazete yazarı günceli kovalar. Anketlere göre, koltuğu kapmasına çok bir şey kalmayan CHP Ankara adayı Mansur Yavaş’la ilgili iddialar da güncel gerçi; ama bu […]
 • ÖN YARGI – Tanyol KIPÇAK

  Bu hafta sonu ön yargıdan bahsedeceğim Kıssadan hisse işte.. Belki sonunda bir yerlere varırız diye.. İnsanlara “ön yargı” ile yaklaşmak hiç güzel bir yaklaşım değil..Tanımadığımız birini kaşı ile gözüyle,görselliği ve sözleriyle yargılamak.. Amaan bırak şunu…Sevimsiz şey!..Kendini beğenmiş,ukalanın önde gideni.. Demez miyiz?.. Hem de ne.. Daniskasını söyleriz.. Laf aramızda demeye bile gerek yok!.. Yapıyoruz maalesef.. Ben […]
 • TOSUN’UN PROJELERİNDEN NOTLAR

  Cumartesi günü Millet İttifakı Başkan Adayı Tolga Tosun, proje ve meclis üyesi adaylarının tanıtımını gerçekleştirdi. Toplantıya katılan Dursun Mirza’nın da konuşmasıyla CHP’deki buzların eridiğini söyleyebiliriz. Burada özellikle Tolga Tosun, Dursun Mirza’ya “Canımdan çok sevdiğim Dursun Ağabeyim” diye hitap etti. Mirza da konuşmasında Tolga Tosun ile sorunu olmadığını ve her türlü desteği vereceğini açıkladı. Bu gelişmenin ardından seçim […]
 • RAMAZAN DİKMEN- Uğur SATILMA

  “Öldü. Ölmüş. Aramızdan ayrıldı. Sizlere ömür. Onu kaybettik. Acı kaybımız. Dilin alışkanlıkları karşısında raha­tına düşmüş zihnin kanaatkâr suskunluğu.” Ne de güzel ifade ediyor, “Afife Abla’nın İncileri” adlı öyküsünde Ramazan Dik­men malum son karşısındaki teslimiyetimizi. Biz bu sefer ak­sini yapalım, ölümün ardından zihnimizde beliren basmaka­lıp kelimeler yerine daha farklı cümleler kuralım ve yâd edelim. 1997 yılında […]
 • KÖY ENSTİTÜLERİ NEDEN YIKILDI !

  Yıkılış gerekçesi öyle önemli ki… “Keşke okusalar da gelip beni kesseler evvela!” Biraz uzundur ama okuduğunuza değecektir diye düşünüyorum… “Londra Halkevi’nin düzenlediği, “Köy Enstitüleri 50. Yaşında” konulu açıkoturumu izleyenler, üç buçuk, dört saat boyunca yerlerinden kımıldamadılar. İzleyenler, para ödeyerek biletle girmişlerdi. Giriş bizim paramızla aşağı yukarı yirmi bin lira (5 sterlin)! Salon tıklım tıklım dolu. […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 99.835
  -3,45%
 • ALTIN 243.19
  5,68%
 • DOLAR 5.765
  5,49%
 • EURO 6.523
  4,76%
sanalbasin.com üyesidir

medyaz internet hizmetleri
close-link