DOLAR 32,3221 % 0.03
EURO 35,2700 % 0.65
STERLIN 41,9165 % 0.59
FRANG 36,1167 % -0.08
ALTIN 2.402,70 % -0,52
BITCOIN 67.956,64 1.013
Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

BİZ DOĞANIN BİR PARÇASIYIZ

BİZ DOĞANIN BİR PARÇASIYIZ

Üstümüzdeki tüm yükler ormana girer girmez sihirli bir şekilde yok olur. Çoğumuzun hayalini kurduğu sükunet bizi karşılar. Benliğimizi daha güçlü kılmak için elimize bir fırsat geçmiştir. Doğanın sesi, çiçeklerin ve bitkilerin kokusu eşliğinde yürümeye başlayınca ne iş stresi ne de günlük koşuşturmalardan bahsederiz. Artık doğanın huzuru ile başbaşayızdır. Doğadan bu zamana kadar yoksun kaldığımız için hayıflanırız.

Biz insanlar, kalbinde yeşil bir ağaca yer veren ve kalbinin dallarına ötüşen kuşlar konan kimseler olabilsek.  Kötülüklere hayatımızda hiç yer vermesek. Daima kalplerinde yeşil bir dal filizlenen, doğayı koruyup sahip çıkan, doğa tahribatlarını bir daha hiç yapmamak üzere durduranlar olsak işte o zaman  doğaya karşı görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmiş olacağız. Aksi halde doğa bizi hiç affetmeyecek!

Parkta ağaçlar ve çiçekler arasından geçerken gülümseriz değil mi? Kendimizi daha iyi de hissederiz. Şehirde bile ruh halimizin nasıl olumlu yönde şekillendiğini görürüz. Parkta bile kendimizi böylesine iyi hissediyorsak bir ormanın dünyası, ruhumuzu kim bilir nasıl etkiler? Şüphesiz iyileştirici etkisini hissedeceğiz. O zaman ayaklarımız altında bereketli toprağı hissedelim. Görkemli ağaçlar arasında dolaşalım. Unutmayalım ki doğanın iyileştirici gücünden yararlanmak kendi elimizde.

Doğaya sırtımızı çevirmeyelim. Şehir yaşantısının oluşturduğu stresin, hayatımızı esir almasına izin vermeyelim. Doğa yürüyüşleri için fırsatlar yaratalım. Yolda yürürken bile elinden cep telefonunu düşürmeyen insanlardan olmayalım. Doğayla temas halinde olduğumuz sürece sağlımızın iyi olacağını bilelim. Doğa ile buluşma arzumuzu diri tutalım.

Doğada geçireceğimiz zaman bize sağlık, dinginlik ve ilham olarak geri döner. Doğaya sığınmak için  inzivaya çekilelim, tası tarağı toplayıp bir kır evinde yaşayalım demiyorum. Doğa ile uyumlu olabilmeyi ve ona zarar vermeden yaşamayı başarmamız yeterli.

Yıldızlı bir gecede göğü, gün doğumunu ya da gün batımını seyrettiğimiz zaman doğanın biz de yarattığı güzel hisleri hiçbir zaman kaybetmeyelim. Şehirleri yaşamak için daha sağlıklı, olumlu yerlere dönüştürelim. Şehrin gürültüsüne kapılıp gitmeyelim. Bizlere sükunet ve zenginlik sunan doğanın savunucusu olalım. Bu temennilerim ile birlikte doğanın güzelliklerini yaşayacağımız güzel bir hafta diliyorum.

 

 

Kaynak : Çiğdem ÇİMEN

YORUM YAP