DOLAR 32,2448 % 0.11
EURO 35,0074 % -0.01
STERLIN 41,3701 % 0.01
FRANG 35,7046 % 0.11
ALTIN 2.427,65 % 0,11
BITCOIN 68.507,25 1.387
Yayınlanma Tarihi :

“BİZ CUMHURİYET ÇOCUĞUYUZ”

“BİZ CUMHURİYET ÇOCUĞUYUZ”

Halk TV’nin “Görkemli Hatıralar” programı bu hafta Altıeylül ilçesinden gerçekleştirilirken, ünlü sanatçı Ahmet Mekin’in Atatürk ve cumhuriyetle ilgili sözleri programa damga vurdu. 92 yaşındaki sanatçı, “Biz cumhuriyet çocuğuyuz. Bizim derdimiz cumhuriyet. Sanatçının güvencesi cumhuriyettir. Sanatçının görevi de cumhuriyete sahip çıkmaktır. Sanatçı cumhuriyeti konuşmayacak da neyi konuşacak.”

Halk TV’de canlı olarak yayınlanan Serhan Asker ile ‘Görkemli Hatıralar’ programının bu haftaki bölümü Altıeylül ilçesinden gerçekleştirildi. Halk TV’den canlı olarak yayınlanan programda hem sosyal medya hesaplarından hem de ulusal kanaldan Altıeylül ve Balıkesir’in tanıtımı yapıldı.

Altıeylül Belediyesi’ne bağlı Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi’nde yayınlanan ve vatandaşların da yoğun katılım sağlandığı programa; ünlü oyuncu Ahmet Mekin,  Ses Sanatçı Ali Ekber Eren, Onur Yaman, Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli katıldı.

Ünlü oyuncular Türkan Şoray, Müjdat Gezen ve belgeselci Nebil Özgentürk de telefonla programa bağlanıp, önemli mesajlar verdi.

Ahmet Mekin’in Atatürk ve cumhuriyetle ilgili sözleri programa damga vurdu.  “Osmanlı torunlarıyız” sözüne atıfta bulunan 1932 doğumlu sanatçı, “Biz cumhuriyet çocuğuyuz. Bizim derdimiz cumhuriyet. Sanatçının güvencesi cumhuriyettir. Sanatçının görevi de cumhuriyete sahip çıkmaktır. Sanatçı cumhuriyeti konuşmayacak da neyi konuşacak.” dedi.

Türkan Şoray, “Ahmet Mekin ile ‘Selvi Boylum Al Yazmalım’  filminde birlikte oynamıştık. Kendisi filmde Cemşit karakterini canlandırmıştı. Güzel anılarımız oldu. Bizleri Ahmet Mekin ile buluşturan Altıeylül Belediye Başkanımız Hakan Şehirli’ye teşekkür ediyorum. Balıkesir’e Altıeylül ilçemize sevgilerimi saygılarımı gönderiyorum” diye konuştu.

Müjdat Gezen “Ülkemizin güzelliklerini evimize kadar getiren Serhan Asker’e de teşekkür ediyorum. Türk sinemamızın ünlü ismi Ahmet Mekin’e de iyi ki varsın, iyi ki bizimlesin diyorum. Ahmet abim seni çok seviyoruz.  Yayında bulunan Altıeylül Belediye Başkanımız Hakan Şehirli’ye de ayrıca teşekkür ediyorum. Çünkü bizleri Ahmet Mekin ile buluşturdu” dedi.

Nebil Özgentürk’ün Ahmet Mekin’in belgeseli canlı yayında  izleyicilerle buluştu. Ahmet Mekin’in hayatını belgesel yapan Nebil Özgentürk  “Ahmet Mekin’in belgeselini yaparken çok duygulandım. Kendisiyle çalışmaktan dolayı gurur duydum. Tekrardan Türk sinemasına vermiş olduğu katkılardan dolayı da teşekkürlerimi sunuyorum. Kendisini çok seviyorum” dedi.

Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli, “Altıeylül ilçemize, Balıkesirimizehoş geldiniz. İyi ki geldiniz. Türk sinemasına ismini altın harflerle yazdıran Ahmet Mekin’i Altıeylül ilçemizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Altıeylül ilçemizde yapacağımız bu gibi etkinlikler aralıksız devam edecek. Yine geçtiğimiz hafta 23 Nisan coşkusunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi’nde yaşamıştık. İkinci coşkuyu da sizlerle yaşamaktan büyük keyif aldık. Organizasyonlarımız, programlarımız aralıksız devam edecek” diye konuştu.

Balıkesir yöresine ait ürünlerin yanı sıra, zeytinyağının tanıtımı ile Balıkesir yöresine ait figürleri sergileyen folklor ekibi de büyük beğeni topladı. Yaklaşık 3 saat süren yayında Balıkesir kaymaklısı da yapılarak tüm Türkiye’ye tanıtıldı.

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP