‘BİZ 9 KARDEŞİZ’- İbrahim ERGÜL « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

7 Ekim 2022 - 18:28

‘BİZ 9 KARDEŞİZ’- İbrahim ERGÜL

‘BİZ 9 KARDEŞİZ’- İbrahim ERGÜL
Son Güncelleme :

15 Temmuz 2019 - 12:07

Hafta sonu Balıkesirliler Dernekleri Platformu’nun (BALDEP) Gönen’de gerçekleştirilen 8’nci çalıştayını takip ettim.Programın termal oteldeki ikinci bölümü yarım saat geç başlayınca,benim gibi toplantıya saatinde önce gelen Ahmet Akın’la daha geniş sohbet etme fırsatım oldu.

Ahmet Akın’ın TBMM de Balıkesir’i temsil eden dokuz milletvekilinden biri olduğunu bilmeyen yoktur sanırım. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Balıkesir milletvekili Ahmet Akın’la daha önce iki kez ayak üstü de olsa görüşmüştüm.

Ahmet Akın, CHP Parti Meclisi tarafından Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterilince ve sonrası günlerde adaylığının geri çekilmesiyle  dahada tanınır olmuştu. Zaman, zaman esprili de olsa, ‘Harcadılar beni!’ derken, o günlere ait yaşadıklarını yüz ifadesinden okumak mümkün.

TBMM ve Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleri arasında en çok önerge veren Ahmet Akın, Balıkesir sevdalısı olarak biliniyor. Partili partisiz herkes tarafından sevildiğini söylemek abartı sayılmaz sanırım. Siyasi kimliği biliniyor olsa da, Balıkesir’i ilgilendiren konularda partizanlık yapmamaya özen göstermesiyle dikkat çekiyor. Tanık olduğum konuşmalarında sürekli kucaklayıcı bir şekilde sevgi dilini kullanıyor.

Kısa adı BALDEP olarak bilinen Balıkesir’in dışında oluşturulan hemşehri dernekleri temsilcilerine hitaben yaptığı konuşmada da siyasi kimliğinden çok Balıkesirliliğini ön plana çıkardı.”Biz Balıkesirliyiz, bununla da gurur duyuyoruz.Bu topraklarda doğduk,bu topraklarda büyüdük. Her Balıkesirli kardeşimizi kucaklamak , büyütmek ve uzayan kolun bizden olması için mücadele etmek zorundayız” şeklindeki konuşması dikkat çekiciydi.

Gönen’de düzenlenen programda yaptığı konuşmada Balıkesirliler Dernekler Platformu’nun kendisi için önemli olmasına dikkat çeken Ahmet Akın, Balıkesir’in bütün platformlarda lobiciliği çok iyi bir şekilde yapmasını önerdi.

Ülkemizde ve şehrimizde herşeyin siyasallaştığı bir dönemde BALDEP’ gibi derneklerin siyaset üstü olmasını önemsediğini dile getiren Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, “Balıkesir söz konusu olunca, akan sular durur!” dedi.

Akın’ın Balıkesir’i TBMM’inde temsil eden diğer milletvekilleriyle sürekli iletişim halinde olduğu için Balıkesir’i ilgilendiren konularda birlikte hareket etmesini kolaylaştırdığını söylemek mümkün.

Kuva-yı Milliye’nin Başkenti Balıkesir’i ilgilendiren konularda diğer milletvekilleri adına da konuşabiliyor olması kuşkusuz önemli. Gönen’deki konuşmasında ;”Milletvekili olarak burada bir kişiyim,ama biz dokuz kardeşiz. Bunu üstüne basa basa söyleyeyim. Dokuz milletvekiliyiz, 9 milletvekili adına buradayım. Kendileri değilse bile gönülleri burada bizlerle. Biz birlik, beraberlik içinde ne gerekiyorsa elimizi taşın altına koyacağız. Balıkesir büyük bir nimet, her yerinde imkanlar fışkırıyor. Partizanlık yapmıyor, yapmayacağım da… Doğruların yanında olmaya devam edeceğim.Her zaman hizmetinizde olduğumuzun sözünü 9 milletvekili adına verebilirim” şeklindeki açıklaması dernek başkanları tarafından takdirle karşılandı.

BALDEP’İN çalıştayında  olduğu gibi kendi siyasi kimliğini çokta öne çıkarmayan ve her ortama rahatlıkla girebilen Ahmet Akın’ın kendisi için kullanılan,’Ahmet Akın,herkese çok yakın’ seçim sloganıyla gönüllere taht kurmayı hak ettiğini ve özellikle de günümüzde ülke olarak herkesi kucaklayan, güler yüzlü siyasetçilere ihtiyacımız olduğunu söyleyebilirim.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.