DOLAR27,1479% 0.08
EURO29,0073% 0.11
STERLIN33,2632% -0.3
FRANG29,9750% -0.04
ALTIN1.680,29% 0,34
BITCOIN728.5010.356

“Birileri” Kafaoğlu’nu fena kızdırdı

Yayınlanma Tarihi :
“Birileri” Kafaoğlu’nu fena kızdırdı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu,  son 6 ayda “özel kalem harcaması”  adı altında 26 milyon liralık  harcama yaptığı  ve oğlunun kafeterya zinciri sahibi olduğu yönündeki iddialar sonrası yazılı açıklama yaptı. “Birilerinin” intikam duygusu ile haksız,  bir o kadar da alçakça saldırılarına uğradığını öne süren  Kafaoğlu, “Önümüzdeki günlerde tüm Türkiye bu alçak kiralık kalemlerin tüm pisliklerini görecektir. Hukuksal mücadelemizi de sonuna kadar sürdüreceğimizi kamuoyuna saygıyla açıklarız” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na geldiği  ilk günden bu yana “birilerinin” intikam duygusu ile haksız ve bir o kadar da alçakça saldırılarına uğradığını iddia eden Kafaoğlu açıklamasında şu görüşlere yer verdi;

” Öyle ki, birileri bu iftira ve saldırılarını adeta bir kampanyaya dönüştürdü. Dahası bu kampanya için kiralık kalemler tutuldu. Biz bu saldırı ve iftiralara bugüne kadar çalışma azmimizi şevkimizi etkilemesin, bizi bu şehre hizmetten alıkoymasın diye dönüp bakmadık. Lakin, gelinen noktada maruz kaldığımız ahlaksızca saldırılara karşı bu açıklamayı yapma zaruretimiz doğdu. ”

“ÖZEL KALEM MÜDÜRLÜĞÜ BÜTÇESİ

26 DEĞİL 6.8 MİLYON TL”

“Söz konusu saldırılar gündemimizi daha fazla meşgul etmesin, şehrimizin huzurunu bozmasın diye bu alçak iftiralara ve yalanlara ilk ve son kez cevap veriyoruz. Ama bu müfteriler ve kiralık kalemleri ile yargı önünde elbette hesaplaşacağız. Veremeyeceğimiz tek bir kuruşun hesabı yoktur. Mesnetsiz, tutarsız, yalan ve iftira niteliğindeki bu iddialara cevap vermek bile bizim açımızdan büyük bir züldür. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü bütçesinin 26 milyon olmadığına ilişkin belgemizi kamuoyu ile paylaşıyoruz. 6.8 milyonluk Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü bütçesi Türkiye’deki bırakın Büyükşehir Belediyelerini onlarca ilçe belediyesinin Özel Kalem Müdürlüğü bütçesinden düşüktür. Hatta ilimizdeki birçok ilçe belediyesinin bile çok altındadır. Bütçeye oransal olarak bakıldığında ilçe belediyeleri dahil Balıkesir’de en düşük Özel Kalem Müdürlüğü Bütçesi’ne sahiptir.”

“OĞLUMUN KAFETERYASINI KREDİ ÇEKEREK AÇTIK”

“Oğlumun kafeterya zinciri olduğu ve çocuklarımın milyonluk arabalara sahip olduğu iddiaları da diğer iddialar gibi asılsız, çirkin ve ahlaksızcadır. Oğlumun tek bir kafeteryası olduğu ve bu kafeteryanın da aile birikimlerimiz ve kredi çekilmek suretiyle açılmış olup; tüm Balıkesir halkı da bu gerçeği bilmektedir. Çocuklarımın milyonluk arabaları ve kafetarya zincirlerinin olduğunu ispat edenlere bu araçları ve kafeterya zincirinin olmayan halkalarını da hemen bağışlayacağımı kamuoyu önünde söz veriyorum”

“TÜRKİYE KİRALIK KALEMLERİN

 PİSLİKLERİNİ GÖRECEK”

“Balıkesir Büyükşehir Belediyesi kul hakkının, haram ve helalin ne olduğu, her daim toplum menfaatlerinin göz önünde bulundurularak hesap verilebilirlik, şeffaflık, istişareye dayalı, ekip ruhu ve kolektif çalışma anlayışı ile yönetilmektedir ve bundan sonra da bu ilkeler doğrultusunda yönetilmeye devam edilecektir.

Belediyemize böylesine çirkin ve alçakça saldırılarla şantaj yapabileceğini, bu yolla menfaat elde edebileceğini düşünenler şunu çok iyi bilmelidir ki, biz buna asla müsaade etmeyiz ve etmeyeceğiz. Bunu bugünde söyledik, yarın da söyleyeceğiz. Önümüzdeki günlerde tüm Türkiye bu alçak kiralık kalemlerin tüm pisliklerini görecektir. Hukuksal mücadelemizi de sonuna kadar sürdüreceğimizi kamuoyuna saygıyla açıklarız”  Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com)

 

 

 

YORUM YAP