Yayınlanma Tarihi :

“BİR ZAMANLAR BALIKESİR”

“BİR ZAMANLAR BALIKESİR”

Balıkesir’in usta fotoğraf sanatçılarından  Fikri Soylu’nun “Bir Zamanlar Balıkesir” adlı fotoğraf sergisi Ulusal Fotoğraf Müzesi’nde açıldı.

Balıkesirli fotoğraf sanatçısı Fikri Soylu’nun kendi özel arşivinden oluşturduğu ve  “Bir Zamanlar Balıkesir” adını verdiği fotoğraf sergisi  Balıkesir Ulusal Fotoğraf Müzesi’nde açıldı.

Sergi açılışına Büyükşehir Belediye Başkan Vekili  Yusuf Hocaoğlu, Balıkesir CHP Milletvekili Fikret Şahin, Balıkesir’in eski belediye başkanlarından Ziya Tan,  CHP’li belediye başkan adayları Levent Tellioğlu ile Esin Balıbek de katıldı. Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti ve Balıkesir Liseliler Derneği üyeleri Soylu’yu yalnız bırakmadı.  Balıkesir Fotoğraf Sanatçıları Derneği Başkanı Erhan Alan,  Soylu’ya fotoğraf sanatına katkıları için teşekkür etti.

BASAF’ın kurucu üyesi aynı zamanda onur üyesi olan 72 yaşındaki fotoğraf sanatçısı Fikri Soylu, “Beni böyle bir günde yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederim. Ne kadar mutlu olduğumu anlatamam. Sergimiz sanat yönü ağırlıklı olan bir sergi değil. Balıkesir’in eski görüntülerinden oluşan bir sergi. Yeni kuşaklara  eski Balıkesir’i tanıtmak için açtım. Gördüğümüz görüntülerin birçok şey şu an yok. Ama bazı binalar özellikle Milli Kuvvetler Caddesi’ndeki taş binalar korunuyor” diye konuştu.

Ulusal ve uluslararası bir çok ödülü olan Soylu,  fotoğraf sanatına “üstadım” dediği Ahmet Esmer’le ilgi  duyduğunu ve kendisini geliştirdiğini belirtirken, sergi açılışına katılan  usta isme bir kez daha teşekkür etti.

Sergi 24 Mart’a kadar açık kalacak. Coşkun YAMAN(balikesir24saat) 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP