“BİR OLMAYA, BİRLİKTE ÇALIŞMAYA DEVAM”

Yayınlanma Tarihi :
“BİR OLMAYA, BİRLİKTE ÇALIŞMAYA DEVAM”

CHP’nin yerel seçimler öncesi düzenlediği Ankara’daki belediye başkanları toplantısına Balıkesir’den 7 belediye başkanı katıldı. Balıkesirli başkanlar toplantı sonrası “Aydınlık yarınlar için bir olmaya, birlikte çalışmaya devam ediyoruz.” mesajını paylaştı.

CHP’de 2024’de yapılacak yerel seçimlere yönelik ilk kapsamlı toplantı bugün Genel Merkez’de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yapıldı.

Balıkesir’deki CHP’li 9 belediye başkanından 7’si toplantıya katıldı. Mesut Ergin (Ayvalık), Tolga Tosun (Bandırma), Selman Hasan Arslan (Edremit), Orhan Gaga (Balya), Burhan Karışık (Erdek), Tancan Barçın (Manyas), İbrahim Palaz (Gönen) toplantıda yer aldı.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ve Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam mazeretleri nedeniyle toplantıya katılmadı.

Önceki dönem Balıkesir milletvekili, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın’ın açılış konuşmasını yaptığı toplantıda, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu belediye başkanlarına önümüzdeki dönemde izlenecek yol haritasına yönelik uyarılarda bulundu.

Edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu, yerel seçimlerde ittifak kurulup kurulmayacağı ile ilgili, partinin tek başına yol izleme kararı aldığını söyledi. Kılıçdaroğlu’nun “İttifak kurmayacakmış gibi hareket edelim, ittifakın gündeme gelmesi halinde ittifak yapılacak illerde bizim için artı olur” ifadelerini kullandığı da öğrenildi.

Kılıçdaroğlu’nun ayrıca belediye başkanlarından belediyelerin ekonomik ve sosyal projelerini ön plana çıkarmalarını, vatandaşın cebine dokunacak projelerin de halka iyi anlatılmasını istediği belirtildi.

Yaklaşık 5 saat süren toplantı sonrası Balıkesirli belediye başkanları “Aydınlık yarınlar için bir olmaya, birlikte çalışmaya devam ediyoruz.” mesajını paylaştı.(balikesir24saat.com)

YORUM YAP