DOLAR 32,2363 % 0.16
EURO 34,9606 % -0.03
STERLIN 41,1241 % -0.11
FRANG 35,7350 % 0.27
ALTIN 2.412,19 % -0,52
BITCOIN 68.092,59 0.612
Yayınlanma Tarihi :

BİR GICIKLIK DAHA YAPTI VE ÇÖMEZ’İN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

BİR GICIKLIK DAHA YAPTI VE ÇÖMEZ’İN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Balıkesir’de CHP ve Ak Parti’nin ardından İYİ Parti’nin adayı da belli oldu. “Bir gıcıklık daha yapacağım” diyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, grup toplantısında milletvekili Turhan Çömez’in Balıkesir Büyükşehir Belediye başkan adayı olduğunu duyurdu.

İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı milletvekili Turhan Çömez oldu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında Turhan Çömez’in adaylığını açıkladı. İstanbul adayı olarak Buğra Kavuncu‘yu açıkladıktan sonra “Bir gıcıklık daha yapacağım” diyen Akşener, “Turhan Çömez burada mı? ”  diye sordu. Çömez’in salonda olmadığı anlaşıldı. Buna karşın konuşmasını sürdüren Akşener,  “Ben milletvekillerimizi şehirlerde aday yapmayı istemiyordum gerçekten istemiyordum ama şöyle oldu. ‘Ben yeni katıldım hani buraya aday olmam ayıp olur mu’ diyen bir Turhan Çömez’le karşılaştım. Balıkesir’i alacağına inanan , belediye başkanlığı görevini de layıkıyla sürdüreceğine inandığımız bir arkadaşımız da Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığını kendi talep etti. Evet İYİ belediyeciliği herkese göstereceğiz inşallah” dedi.

TURHAN ÇÖMEZ KİMDİR?

Turhan Çömez, 22 Ekim 1965 yılında dünyaya geldi. Doktor ve siyasetçidir.  22. Dönem AK Parti Balıkesir milletvekilidir. Adalet ve Kalkınma Partisi’nde Genel Başkan RecepTayyip Erdoğan’ın Özel Kalem Müdürlüğü ve Danışmanlığı görevini yürüttü.  14 Mayıs 2023’de 28. Dönem İYİ Parti Balıkesir Milletvekili seçildi. (balikesir24saat.com)

 

 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP

CENKHAN SANDIKCIOĞLU 26 Ocak 2024 / 22:24 Yanıtla

Turhan Çömez’i AKP nin ilk yıllarından beri tanırım. O tarihlerde, Balıkesir Politika Gazetesinde, hakkında çok yazılar yazdım. O yazılarımda, sanki iktidar partisinin değil, muhalefet partisi milletvekili gibi yazıyordu.Yazdıkları çok doğru şeylerdi. Tam bir vatanseverdir. Hala da öyledir. Ancak siyaseti, iştençlikle yaparak başarılı olacağını sanmak gibi temiz,yanılgıları var. İYİ Parti genel başkanı, ne yazık ki, kendi özel duygularının tatmini için Turhan Çömez’i kullanıyor. Sonuç olarak; Turhan bey, oyları bölerek, CHP’nin Balıkesir büyük şehir Belediye Başkanlığı şansını, büyük oranda,azaltacaktır. Böylece, Turhan Bey esaslı bir siyasetci olarak, çok şey kaybedebilir. İYİP,çok şey kaybetti. Şimdi de Meral Akşener Turhan Bayi yok edecek.

CENKHAN SANDIKCIOĞLU 26 Ocak 2024 / 22:48 Yanıtla

Turhan bey, esaslı bir araştırma ve inceleme yaparak,yazdıklarımın doğruluğunu, kısa zamanda anlayabilir. İyi Parti milletvekilleri değerlilidirler. Ancak, Genel başkan hatalar yaptı ve oy kaybetti. %15 oyunu %8 ‘ e düşürdü. Hata etti.