DOLAR 32,3748 % 0.34
EURO 35,0540 % -0.56
STERLIN 41,3842 % -0.04
FRANG 36,1365 % -0.43
ALTIN 2.382,39 % -3,22
BITCOIN 69.385,88 -1.696
Yayınlanma Tarihi :

“BİR DÖNÜŞÜM BİR CAN” PROJESİ EN İYİLER ARASINDA

“BİR DÖNÜŞÜM BİR CAN” PROJESİ EN İYİLER ARASINDA

Karesi Belediyesinin Sıfır Atık çalışmaları kapsamında başlattığı ‘Bir Dönüşüm, Bir Can” proje çalışması İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından “Sıfır Atık İyi Uygulama Örnekleri” arasına girdi.

Karesi Belediyesi, ‘Sıfır Atık’ çalışmalarında öncü kuruluşlar arasında yer almaya devam ediyor.

Çalışmalarını Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan aldığı belge ile tescilleyerek Balıkesir’de ‘Sıfır Atık’ belgesi alan ilk belediye olan Karesi Belediyesi, 2023 yılında tonlarca atık topladı.

Topladığı geri dönüşüm özellikli atıklarla ekonomiye katkıda bulunan Karesi Belediyesi, doğaya da nefes oldu.

Karesi Belediyesinin Sıfır Atık çalışmaları kapsamında başlattığı ‘Bir Dönüşüm, Bir Can” proje çalışması İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından “Sıfır Atık İyi Uygulama Örnekleri” arasına girdi.

Proje ile atık malzemelerden sokak hayvanları için soğuk kış günleri ve sıcak yaz günlerinde korunmaları ve barınmaları için yuva üretiliyor.

Okul öğrencilerinin de ‘Sıfır Atık’ eğitimleri için yaptıkları ziyaretlerde hazırladıkları yuvalar, hem çevreci bilinci, hem de hayvan sevgisini aşılıyor.

“YENİLİKÇİ ÇALIŞMALARIMIZ SÜRECEK”

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, “Karesi Belediyesi olarak yenilikler ve ilklerden birini daha her zaman olduğu gibi başarmış bulunuyoruz. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürümüzden ilçe bazlı Sıfır Atık belgesi aldık. 20 ilçesi olan Balıkesir’de bu belgeyi alan ilk ve tek belediye biz olduk. Bunun yanında ‘Bir Dönüşüm, Bir Can’ projemizde İklim Değişikliği Bakanlığımız tarafından Sıfır Atık İyi Uygulama örnekleri arasına girdi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan hanımefendinin önderliğinde Sıfır Atık ile ilgili yol almaya devam ediyoruz. Kendilerine desteklerinden ötürü de teşekkür ediyoruz. Bununla beraber ilçemizde daha temiz, daha hijyenik ve daha sürdürülebilir ilçe olma yolunda da ilerliyoruz. Bundan sonra da yenilikçi işlerle Karesili hemşehrilerimizin karşısında olmaya devam edeceğiz”

Katı Atık Getirme Merkezi’ni hizmete alan, mahalleleri geri dönüşüm konteynırlarıyla donatan Karesi Belediyesi, 2023 yılında; 59 ton metal, 163 ton tekstil, 2.462 ton ambalaj, 250 kg pil, 1.200 ton ömrünü tamamlamış lastik ve 825 kg elektrikli elektronik atık topladı.(balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP