BİR AÇIKLAMA DA CHP’DEN : “GERÇEKLERİ SAPTIRMAYIN” « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

13 Ekim 2021 - 15:32

BİR AÇIKLAMA DA CHP’DEN : “GERÇEKLERİ SAPTIRMAYIN”

BİR AÇIKLAMA DA CHP’DEN : “GERÇEKLERİ SAPTIRMAYIN”
Son Güncelleme :

10 Eylül 2021 - 16:32

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, Edremit’teki kurtuluş günündeki temsili gösterinin yıllardır Balıkesir ve ilçelerinde yapıldığını belirtirken, “Beyaz giysisi ile aydınlık günleri ve özgürlüğü sembolize eden Türk Bayrağını kucaklamış genç kızımızın üzerine örtülen siyah örtü işgal güçlerini, bağlandığı zincirde esareti anlatmaktadır. Bu mizansen Ege’deki hemen hemen bütün ilçelerde düzenlenen kurtuluş şenliklerinde yıllardır tekrar edilmektedir. AKP’li İl Başkanı Ekrem Başaran ve Meclis Üyesi Murat Tuna anlaşılan o ki kurtuluş şenliklerini bugüne kadar hiç izlememişler.”dedi.

Başaran ve Tuna’nın gerçekleri saptırmaya çalıştığını öne süren CHP İl Başkanı Serkan Sarı’nın konuya ilişkin açıklaması şöyle:

“AKP ZİHNİYETİ BALIKESİR’İN KURTULUŞ GÜNÜ KUTLAMALARINA GÖLGE DÜŞÜRMEYE ÇALIŞIYOR”

“Edremit ilçemizin kurtuluşunun 99. yıl dönümü sebebi ile kaymakamlık tarafından kurulan kutlama komitesi tarafından hazırlanan kortej yürüyüşünde yer alan bir sivil toplum kuruluşunun hazırladığı mizansen üzerinden AKP Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Murat Tuna’nın yersiz tavrı ve AKP il Başkanı Ekrem Başaran’ın siyasi anlam yüklemeye çalışarak  yorum yapma çabası gerçekleri tamamen saptırma gayretidir. 99 yıldır Balıkesir’de yapılan kurtuluş kutlamalarında, bu ve benzeri mizansen gösteriler yapılmakta olduğunu bilmelerine rağmen buradan bir tartışma yaratarak şehrimizin kurtuluş kutlamalarına gölge düşürmeye çalışmaktadırlar.”

“KURTULUŞ ŞENLİKLERİMİZİ HİÇ İZLEMEMİŞLER”

“Edremit’in 900 gün işgal altında kaldığı günleri ve kurtuluşu anlatan bu mizansende beyaz giysisi ile aydınlık günleri ve özgürlüğü sembolize eden Türk Bayrağını kucaklamış genç kızımızın üzerine örtülen siyah örtü işgal güçlerini, bağlandığı zincirde esareti anlatmaktadır. Bu mizansen Ege’deki hemen hemen bütün ilçelerde düzenlenen kurtuluş şenliklerinde yıllardır tekrar edilmektedir. AKP’li İl Başkanı Ekrem Başaran ve Meclis Üyesi Murat Tuna anlaşılan o ki kurtuluş şenliklerini bugüne kadar hiç izlememişler.”

“AKP’Lİ BELEDİYELERE SORUŞTURMA AÇILACAK MI ?”

“Örnek vermek gerekirse 4 Eylül 2021 tarihinde Bigadiç ilçemizde düzenlenen kurtuluş günü etkinliklerinde aynı mizansen yapılmıştır. Görüyoruz ki Bigadiç Belediyesi ve diğerleri hızlı bir şekilde bu görüntülerin fotoğraflarını sitelerinden kaldırmışlardır. Bu mizansende anlatılmak istenenlerin anlamını mı bilmiyorlar yoksa, soruşturma açılmasından mı korkuyorlar ?  Bu ve benzeri gösteriler yaklaşık 100 yıldır şehrimizin değişik ilçelerinde yapılmaktadır. AKP İl Başkanı Ekrem Başaran acaba kendi partisine mensup belediyede yaşanılan bu kutlama programına da aynı tepkiyi verecek mi? Valimiz Hasan Şıldak Bigadiç kaymakamını da açığa alacak mı? Bura da bir soruşturma başlattı mı? Yoksa AKP meclis üyesinin bu konuda bir açıklama yapmasını mı bekleyecekler takip ediyoruz.”

“KUVA-Yİ MİLLİYE KENTİNİN 99 YILLIK COŞKUSUNU ANLAMAYANLAR”

“Hepimizin çocukluğumuzdan ve gençliğimizden beri coşku ile izlediğimiz Balıkesir’in kurtuluş günü kutlamalarında vatanın kurtuluşunu temsil eden genç kızın Kuva-yi Milliye kahramanları tarafından esaretten kurtarılmasını anlatan bu mizansen hala bu kentte yaşayan herkesin belleğindedir. Bu açıklamaları yapanlar şehrimizin geçmişine ve belleğine hakim olmayan, kurtuluş günü coşkusunu yaşamaktan yoksun olanların siyasal rant elde etme çabasından başka bir şey değildir. Kuva-yi Milliye kenti Balıkesir’in kurtuluş günü coşkusuna ortak olmak yerine milli duygularımızı en üst düzeyde yaşadığımız şu günlere gölge düşürmeye çalışan AKP İl Başkanı Ekrem Başaran’a  buradan bir kez daha hatırlatmak isterim ki hezeyan dolu açıklamaları ile bizlerin milli duygularını zedeleyemezsin.”

 

SERKAN SARI

CHP BALIKESİR İL BAŞKANI

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.