Yayınlanma Tarihi :

ACI BİR KAYIP DAHA

ACI BİR KAYIP DAHA

Balıkesir Liseliler Derneği Yönetim Kurulu üyesi eczacı Fahri Kula kalp krizi sonucu vefat etti. Kula’nın beklenmedik ölümü ailesi ile birlikte bir süre önce Başkan Abdi Kahyaoğlu’nu koronavirüs nedeniyle kaybeden Balıkesir Liseliler Derneği’ni üzüntüye boğdu. Fahri Kula’nın kardeşi Faik Kula da 2015’de yine bir kalp krizi sonucu hayatını kaybetmişti.

Balıkesir’in sevilen isimlerinden olan Fahri Kula, 2019’da Balıkesir Lisesi’nin Çanakkale Savaşları’nda şehit olan liseli izcileri anmak için Anıtkabir’de gerçekleştirdiği törende kafile başkanlığını yapmıştı.  Kula,  Keşşaf (İzci) Bölüğü ile Fenerbahçe Kulübünün 19 Mayıs 100. Yıl Sergisi’nde de Balıkesir Lisesi’ni ve Liseliler Derneği’ni temsil etmişti.  Balıkesir Lisesi’nin 134’ncü yılında gerçekleştirilen Kaymaklı Şenliği’nde ise derneğe sağladığı maddi destekler nedeniyle teşekkür plaketi ile ödüllendirilmişti.

BALKES AŞIĞIYDI

Tam bir Balıkesirspor aşığı olan Fahri Kula, 2013-2014 sezonundaki şampiyonluk sonrası işyerini bayraklarla, dergi ve fotoğraflarla adeta bir müzeye çevirmişti.
Kırmızı beyazlı kulübün kurulduğu 1966’dan günümüze tüm haberleri, fotoğrafları, dergi ve gazeteleri biriktirih büyük bir arşiv yapan Kula, “Balıkesirspor’un bir müzesi olmalı. Tüm kupalar, fotoğraflar, Balıkesirspor’la ilgili dergiler, gazeteler burada sergilenmeli. Belki benim kendi çapımda başlattığım bu çalışma ileride kurulacak müzenin de bir parçası olabilir” demişti.

Fahri Kula’nın cenazesi 20 Nisan salı günü öğle namazının ardından Zağnospaşa Camisinden kaldırılacak. Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com)

 

 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP