“BEYLER TÜM HAZİNEYİ YIĞSANIZ DA BİZ BU SEÇİMİ KAZANACAĞIZ”

Yayınlanma Tarihi :
“BEYLER TÜM HAZİNEYİ YIĞSANIZ DA BİZ BU SEÇİMİ KAZANACAĞIZ”

CHP İl Başkanı Erden Köybaşı milletvekili adayları ve partililerle birlikte Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yürüteceği seçim kampanyasına destek olmak amacıyla bağış kampanyası başlattı. Yarışın adil ve eşit koşullarda olmadığına dikkat çeken Köybaşı,”Beyler tüm hazineyi yığsanız da korkunun ecele faydası yok. Biz bu seçimi kazanacağız, sayın Kemal Kılıçdaroğlunu 13. Cumhurbaşkanı olarak Çankaya köşküne uğurlayacağız.” dedi.

Coşkun YAMAN / Memet KOŞAR (balikesir24saat.com) CHP İl Başkanlığı bugün Alihikmetpaşa Meydanı’nda CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yürüteceği seçim kampanyasına destek olmak amacıyla kampanya başlattı. Etkinliğe CHP ve DEVA Partililer ile birlikte 9 milletvekili adayı Ensar Aytekin, Serkan Sarı, Burak Dalgın (Deva Partisi) , Seval Bozkurt, Selim Panç, Fatma S. Karabacakoğlu, Dilek Yalçın, Gülizar Yıldız ve Muharrem Koç da katıldı.

CHP İl Başkanı Erden Köybaşı, meydanda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanlığı seçimlerini diğerlerinden ayıran önemli bir özelliğe dikkat çekerken, “Milletvekili seçimlerinde hazineden gelen kaynak kullanılırken, cumhurbaşkanı adaylarının ise yalnızca vatandaşlardan gelen bağışlarla kampanyalarını yürütmeleri gerekmektedir. Yani paranın kimden geldiği nereye nasıl harcandığının açıklanması ile adil ve eşit rekabetin gözetilmesi önemlidir. “ dedi.

“TAM BİR AKP ADALETİ !”

Buna karşın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın açılış, temel atma gibi isimlendirmeler altında düzenlediği mitinglerle devlet olanaklarıyla seçim kampanyası yürütürken, diğer adayların kendi kaynakları ile kampanya yapmak zorunda  bırakıldığını vurgulayan Köybaşı sözlerini şöyle sürdürdü:
“Mevcut iktidar bununla da yetinmeyip mevcut bakan unvanını kullanan bu atanmış Cumhurbaşkanı yardımcısı ve bakanı 16 ayrı il ve seçim bölgesinde aday göstererek tüm kamu kaynaklarının emirlerine tahsis edilmesini sağlamıştır. Herhangi bir ilden aday olan atanmış bakan aday olduğu ile gittiğinde sayın vali tarafından törenle karşılanıp kamu kaynakları ile milletvekilliği kampanyası yürütecektir. Son olarak dün Şanlıurfa’dan milletvekili adayı olan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, AKP Şanlıurfa adaylarını ve il başkanını makamında toplayıp seçim çalışma programı belirliyor. Bu kişi mi adaleti tesis edecek yapının başında bulunup adaletli davranacak. Bunu açıklayabilecek bir kişi var mı acaba? Tam bir AKP adaleti… Saraylarda köşklerde oturup içine su basan çadırda oturan depremzedeye ‘çadırının da verandası varmış, keyfin yerinde” diyen kafa bu kafadır. Beyler tüm hazineyi yığsanızda korkunun ecele faydası yok. Biz bu seçimi kazanacağız, sayın Kemal Kılıçdaroğlunu 13. Cumhurbaşkanı olarak Çankaya Köşkü’ne uğurlayacağız.”

Konuşmanın ardından Köybaşı, milletvekili adayları, partililer ve vatandaşlar İş Bankasına giderek, 13. Cumhurbaşkanı Kemal  Kılıçdaroğlu için açılan hesaba para gönderdi. Bağışın ardından milletvekili adayları esnafı gezerek hayırlı işler diledi. CHP’nin cuma günü gerçekleştireceği toplantıyla milletvekili adaylarını tanıtacağı bildirildi.

 

YORUM YAP