DOLAR 32,3008 % -0.03
EURO 35,0677 % 0.35
STERLIN 41,5301 % 0.23
FRANG 36,0418 % -0.26
ALTIN 2.398,40 % -0,69
BITCOIN 67.796,00 0.001
Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

EDREMİT BELEDİYESİ’NDEN ÜCRETSİZ OKUL SERVİSİ

EDREMİT BELEDİYESİ’NDEN ÜCRETSİZ OKUL SERVİSİ

Edremit Belediyesi ilk, orta ve lise öğrencilerinin okula ulaşımlarını ücretsiz servislerle sağlamaya başladı. Ücretsiz okul servisleri öğrenciler ve aileleri tarafından memnuniyetle karşılandı.

Edremit Belediyesi ilçede eğitim gören ilk, orta ve lise düzeyinde öğrencilerinin okuldan eve, evden ulaşımlarını ücretsiz okul servisleri ile karşılıyor. Şehirlerin ulaşım planlamasını ve toplu ulaşım sisteminin geliştirilmesini, bisiklet ve yaya yollarının artırılmasını teşvik eden Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen ve Türkiye Belediyeler Birliği’nin ulusal koordinatörü olduğu 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanan 2019 Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında daha önce taşımalı eğitim yapılan bazı okullarda ücretsiz servis uygulaması başlatıldı. Haftanın teması ve amaçlarına uygun olarak Edremitli çocuk ve gençlerin toplu taşıma alışkanlığını kazandırmak için başlatılan ve eğitim öğretim yılının sonuna dek sürmesi beklenen ücretsiz okul servisleri öğrenciler ve aileleri tarafından memnuniyetle karşılandı.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, sosyal belediyecilik anlayışları gereği ücretsiz servisleri hayata geçirdiklerini belirterek “Öğrencilerimizin yayında olacağız, onları koruyup kollayacağız. Bu uygulamada en önemli amacımız çocuklarımızı okula güvenli bir şekilde ulaştırmak. Aynı zamanda okula ulaşmak için sabah saatlerinde Edremit merkezinde ve diğer mahallerinde oluşan trafik yoğunluğunu gidermekle birlikte daha sürdürülebilir bir taşıma çözümü sunmak” dedi. (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP