DOLAR28,8560% -0.26
EURO31,5496% -0.7
STERLIN36,4991% -0.65
FRANG32,9482% -0.48
ALTIN1.889,72% -0,61
BITCOIN1.091.021-1.278

BELEDİYE MECLİSİNİN GÜNDEMİNDE DE HANDE YENER VARDI!

Yayınlanma Tarihi :
BELEDİYE MECLİSİNİN GÜNDEMİNDE DE HANDE YENER VARDI!

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantılarının 1. Birleşimi’nde Hande Yener’in iptal edilen konseri konuşuldu.  İYİ Partili Özgür Çelebioğlu’nun “Hande Yener’e para ödendi mi?. Konser iptali nedeniyle Belediyenin bir zararı oldu mu” şeklindeki  sorusuna yanıt veren  AK Parti Grup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin, “Hande Yener konserinin iptali için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bir kuruş para ödememiştir, bir kuruş zararı yoktur” dedi. Çelebioğlu ise bu olayla Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin imajının zedelendiğini vurguladı. 

Dünyanın tek Aromaterapi Festivali’ndeki başarı ve ilgiden rahatsız olan zihniyetin Hande Yener üzerinden çıkardıkları polemik ile festivali gölgeleme çabasında olduğunu iddia eden AK Partili Şahin, “Balıkesirli bir kısım siyasetçiler ve bu siyasetçileri destekleyen kişi ve kurumlar nedense Balıkesir’de ne zaman güzel ve başarılı bir iş olsa onu gölgelemek, kötü tanıtmak için çaba içine giriyor.” dedi.

“HEMŞEHRİLERİMİZ UYARDI”

AK Parti Grup Sözcüsü Şahin,  konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Aromaterapi Festivali kapanış konserinin  geçtiğimiz  pazar gecesi yapılması planlanmıştı. Biz konserleri ilan ettik.  Hande Yener kapanış konserini verecekti. Ancak sonradan  bizim daha önceden fark etmediğimiz, aklımıza gelmeyen bir gelişme yaşandı. Şehrimizde ve ülkemizde  faaliyet gösteren hemşehrilerimizden bir grup  Hande Yener’in LGBT  yürüyüşlerine katılarak,  desteklediğini, aile değerlerimize aykırı organizasyonlarda yer alan veya açıklamalar yapan bir sanatçının şehrimizde konser vermesini istemediklerini  söyledi. Aile değerlerimiz hakkındaki hassasiyetlerini ifade eden hemşerilerimizin uyarısı ve bu hassasiyetin gerekçesinin doğru olduğunu düşündüğümüzden Hande Yener konserini iptal ettik.”

“LİNÇ KAMPANYASI”

“Bu iptal kararımız ve hemşerilerimizin hassasiyet açıklaması üzerine bazı siyasiler belediyemizi ve başkanımızı hedef alırken, bazı kurumlar ise açıklama yapan hemşerilerimizi ve onların kurumlarını hedef alarak linç kampanyasına başladılar. Bu kişilerin sözde fikir özgürlüğüne saygılı ve demokrat olduğunu iddia eden kesimden olmaları ilginçtir. Kendi görüşünü açıklayan kişi ve kurumlara karşı başlattıkları linç kampanyası bu zihniyetin, başkalarının inanç ve değerlerine, fikirlerine karşı  ne kadar tahammülsüz olduklarını göstermiş oldular.” 

“CAHİLCE BİR İDDİA”

AK Partili Şahin sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bazı siyasetçiler  bu konser iptali sebebiyle belediyemizin Hande Yener’e para ödeyerek kamu zararı oluşturduğu gibi cahilce bir iddiada bulundular. Konser anlaşmaları menajer ve organizasyon firması ile yapılır. Konser sanatçının hastalığı veya bir başka sebeple ilan edilen zamanda yapılamayacaksa o gün başka işi olmayan bir sanatçı o konseri verir. Kapanış konseri iptal edilmedi, Hande Yener Konseri iptal edildi. Maalesef siyaset yaptığını zanneden bu algıcı muhalefet bu farkı algılamaktan aciz.. Kapanış konserinde Hande Yener yerine Aslı Hünel konser verdi. Yani sanatçı değişti. Dolaysıyla Hande Yener’e belediyemiz 1 kuruş bile ödemedi.”  

ASIL DERDİNİZ ….

“Keşke Festivale gelip katılımcılarla sohbet etseydiniz. Festivale gelmeden oturduğunuz yerden çamur atma yarışına giren muhalefet ve bazı kurumlar şehrimiz için büyük şanssızlık. Sizin asıl derdiniz Büyükşehir Belediyemizin hemşerilerimiz, ülkemiz nezdinde, uluslararası alanda artan ilgi ve başarısı ve özellikle gençlerimizle kurduğumuz iletişimin sizi kıskandırması. Kıskançlık ve hırs gözünüzü karartıp neticede Balıkesir’imizi kötülemeye varan çelişkili bir psikolojiye ulaştırıyor. Balıkesir’de güzel şeyler olduğunda kötüleme yarışı yapacağınıza Balıkesirli olmanın keyfini sürün. Ben özellikle İYİ Partili, CHP’li seçmenlerin de aile değerlerine en az bizim kadar saygılı olduklarını biliyorum. Çok net bir şekilde bir kez daha söylüyorum. Hande Yener konserinin iptali için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bir kuruş para ödememiştir, bir kuruş zararı yoktur.”

-SORUMLUSU KİM, BİR YAPTIRIM OLDU MU

-YORGAN GİTMİŞ, KAVGA BİTMİŞ”

Toplantıda Hande Yener konserinin iptali  ile ilgili merak edilen konuları gündeme getiren İYİ Partili Özgür Çelebioğlu ile AK Partili Meclis Başkanvekili Ramazan Bahçavan arasında ilginç diyaloglar yaşandı.

Şahin’in açıklamasının ardından bir kez daha söz alan Çelebioğlu, “Madem Hande Yener sakıncalı biriydi, bilboardlarını her yere astılar. Bunun sorumlusu kim. Bir yaptırım oldu mu?” diye sordu.
Bahçavan ise, “Ya bunun sorumlusu mu aranır. Yorgan gitmiş, kavga bitmiş. Bunu uzatmanın anlamı yok ki. Hande Yener’in ne olduğunu, niye gelmediğini sen benden iyi biliyorsun”dedi.

“BALIKESİR BELEDİYESİNİN İMAJI ZEDELENDİ”

Çelebioğlu bu kez, “Bu iş bu kadar basit mi yani” dedi. Bahçavan, “Tamam olmuş, bitmiş, geçmiş kardeşim” diyerek konuyu kapatmaya çalıştı. Çelebioğlu’nun son sözü ise “Ulusal kamuoyunda Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin imajı zedelendi” oldu. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP