BELEDİYE İŞÇİLERİ İŞ YAVAŞLATACAK

Yayınlanma Tarihi :
BELEDİYE İŞÇİLERİ İŞ YAVAŞLATACAK

DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Hüseyin Ovalı, Türkiye genelinde olduğu gibi Balıkesir’de de Genel-İş olarak örgütlü oldukları işyerlerinde 11 Temmuz Salı günü bir günlük yavaşlatma eylemi yapacaklarını açıkladı.  

Başkan Ovalı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

Tüm belediye işçilerini 4 ana talebimiz etrafında mücadele etmeye çağırıyoruz.

• İnsanca yaşayacak bir ücret için tüm ücretler iyileştirilmelidir!

• Belediye şirket işçilerine uygulanan ayrımcılık son bulmalıdır!

• Kadro ve ilave tediye haklarımız derhal verilmelidir!

• Vergide adalet sağlanmalı ücretlerdeki gelir vergisi kesintisi düşürülmelidir!

Belediye işçileri olarak sesimizi yükseltelim. Taleplerimiz için hep birlikte mücadele edelim ve kazanalım. Genel Başkanımızın duyurduğu, yukarıda saydığımız 4 ana talebimiz etrafında Balıkesir İşçilerini 11 Temmuz 2023 Salı günü iş yavaşlatmaya davet ediyoruz.

Yapacağımız eylemin tek temel amacı bugüne kadar ötelenen belediye şirket işçilerinin ve belediye işçilerinin haklarının tam olarak verilmesi için kamuoyunda farkındalık yaratılmasıdır.

Yapacağımız eylem belediyelere karşı bir eylem olmamakla birlikte kadro hakkımızı verecek, ücretlerimizi düzenleyecek olan siyasal iktidarın gözünü kendini ötelenmiş hisseden Belediye işçilerinin üzerine odaklamaktır.

Bunun için 11.07.2023 Salı günü iş yavaşlatarak çalışacağız.

İşimizin başına gideceğiz ama hükümet tarafından verilmeyen kadro hakkımızı işimizi yavaşlatarak arayacağız.

Balıkesirli hemşerilerimizin sağlık, cenaze gibi hizmetlerini sekteye uğratmayacağız. Ancak öğretmenlerimiz ve sağlık emekçilerimizin daha önce yaptığı gibi kadro, kıdem tazminatı, vergide adalet, iş barışı, insanca yaşayacak bir ücret gibi emek konularında sesimizi daha yüksek bir şekilde duyurulabilmek istiyoruz.

Bu sebeple yukarıda saydığımız 4 ana unsurda destek için hemşerilerimizi de siyasal düşünce gözetmeksizin yanımızda görmek istiyoruz.  ( balikesir24saat.com)

YORUM YAP