Yayınlanma Tarihi :

BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MESUT ERAY’I DİNLERKEN

BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MESUT ERAY’I DİNLERKEN

Altıeylül Belediye Başkan adayı Mesut Eray, Sivaslılar Derneğinde projelerini anlattı.

Çeşitli görüşe sahip ve parti yanlısı olan kişiler, teker teker beklentilerini dile getirdiler.

Sukûnet ve dikkatle dinleyen Mesut Bey, rakamlara dayalı projelerini sundu.

Koyduğu hedefler ve çizdiği çerçeve yönetimsel uyumun, katılımcı bir anlayışın göstergesiydi.

Uzun yıllar ordumuzda subay olarak; emeklilik sonrası Altıeylül Belediyesinin kuruluşunda başkan yardımcılığı ve daha sonra Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü görevlerinde bulunan Mesut Bey’in, birikimi, deneyimi salonda olumlu bir izlenim yarattı.

Doksanlı yılların başında İl Genel Meclisinin ilk gündemi Balıkesir’de yetmişli yıllarda kurulmuş olan Organize Sanayi Bölgesinin  geliştirilmesi idi.

Rahmetli Vali Kemal Esensoy, bu konuda önemli adımlar atmıştı. Ancak sanayinin bölge ve ülke ekonomisinde etkin olduğu dönem Mesut Eray’ın dönemidir.

Yapılan çalışmalarla ilimize yatırımcıların eğilimlerinin arttığını ve istihdamın bu aşamada kırk bin kişiyi hedeflediğini raporlardan, basından takip etmekteyiz. Bu rakam Balıkesir’de işsizliğin önüne geçecek önemli bir adımdır.

Mesut Eray, konuşmasında Üniversite, Belediye ve ilin ekonomik yapısını şekillendiren kurum ve kuruluşların uyum içinde olması gerektiğinin altın çizdikten sonra bu entegrasyonu gerçekleştirecek projelerinin olduğunu anlattı.

Belediyeler, Anayasal kurumdur. Burada görev alacak seçilmişlerin her şeyden önce temsil yeteneklerinin bulunması, her türlü ideolojik saplantılardan ve şahsî ihtiraslardan uzak olması zorunludur.

Halkımız; kesimler arasında ahenk yaratacak, hangi şartlarda olursa olsun herkesi kucaklayacak siyasilerin, yöneticilerin özlemi içindedir.

Mesut Bey’in diyalog kurmaya, uzlaşmaya, uzlaştırmaya ve fikir alış verişinde bulunmaya yönelik sözleri önemlidir.

Küreselleşmenin iyi ve kötü yönlerini sağlıklı analiz eden Mesut Bey,  yaşlıları, çocukları ihmal etmeyeceklerini belirterek kültürümüzün, değerlerimizin korunması, yaşatılması ve nesillere aktarılması için projeler hazırladıklarını söylemesi dinleyenleri sevindirmiştir.

Ayvatlar mahallesi doğumlu olan Mesut Bey’in bizim doksanlı yılların başında köyün muhtarı rahmetli Alaaddin Bey döneminde başlattığımız Yörük törenlerine de değinerek belediye olarak ilin turizme dayalı yeni istihdam imkânları oluşturacağını vurguladı.

İnsanlığın çeşitli tehditlerle karşı karşıya kaldığı bir dünyada donanımlı, bilinçli, tecrübeli kişilerin; sorumluluk yüklenerek, ilin deprem, hayvancılık, tarım, eğitim, kültür, alt yapı, sağlık, turizm, enerji, ulaşım gibi birçok konuyu hiçbirini diğerine tercih etmeden işbirliği içinde çözmeye çalışmak amacıyla belediye başkan adayı olması geleceğimiz için bir güvencedir.

Mesut Bey’e sağlık ve başarılar dilerim.

Alparslan AYRAL

 

Kaynak : Alparslan Ayral

YORUM YAP