DOLAR28,9208% 0.08
EURO31,4850% -0.1
STERLIN36,7790% 0.63
FRANG33,2729% 0.81
ALTIN1.924,11% 1,83
BITCOIN1.123.9162.256

BELEDİYE AMATÖR SPORLARA DESTEĞİ KESTİ !

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
BELEDİYE AMATÖR SPORLARA DESTEĞİ KESTİ !

Yaşadığımız çağda çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve sosyalleşmesini sağmak için belki de elimizdeki en önemli araç “Spor”. Ancak ülke genelinde olduğu gibi amatör sporlara bölgemizde de yeterince önem verilmiyor. Belediyeler ne yazık ki spor konusunda kendilerini yeterince sorumlu hissetmiyor. Son olarak memleketim Susurluk’tan gelen haberler ise çocukların ve amatör sporlarla ilgilenenlerin ne denli sahipsiz bırakıldığını bir kez daha bana hatırlattı. Amatör sporlara destek vermeme konusunda İYİ Partili Belediye Başkanı Nurettin Güney, çıtayı epey yükseltmiş. Başkan Güney, eylül ayında beden eğitimi öğretmenleri, amatör kulüpler, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve meclis üyelerinin de katıldığı toplantıda okul ve amatör kulüplerin araç ihtiyaçlarının karşılanacağına yönelik söz verse de bugün artık o sözü unutmuş durumda. Evet, artık belediye Susurluk’ta okul ya da amatör kulüpte spor yapan çocukların maçlara gitmeleri için araç desteği sağlamıyor. Anlayış açık: “Ne haliniz varsa görün”. Kulüpler ve öğretmenler de bu durum karşısında sağdan soldan para toplayarak araç giderlerini karşılamaya çalışıyor. Çocuklar maçların yol masraflarını kendi ceplerinden ödemek zorunda kalıyor.

İYİ PARTİ İÇİN TEHLİKE ÇANLARI

İYİ Partili Başkan Güney’in Susurluk’ta yapacağı uygulamalar, İYİ Parti’nin belediyecilik bahis siteleri anlayışını ortaya koyması açısından önemli.  İYİ Partili bir belediye başkanının amatörlere araç desteğini kesmesi “çocuklara değer verilmediği” şeklinde düşünüldüğünde, bunun siyasi olarak bedelini kuşkusuz İYİ Parti de ödeyecektir. Balıkesir’de tek bir İYİ Partili belediye var. O belediye, “Amatör spora, okul takımlarına söz verdiği halde ulaşım desteği vermeyerek” gündeme geliyor. Umarım Belediye Başkanı Nurettin Güney, hem partisini hem de Susurluk’ta yaşayan spora gönül veren insanları düşünerek verdiği yanlış karardan döner. Parti’nin adına “İYİ” demekle iyi olunmuyor. O partinin ya da başkanın topluma kazandırdığı değerler ve faydalarla “İYİ” olunuyor.

FEHİM HOCAYI ÜZMEYİN!

Fehim Dikmen, (Fehim Hoca) amatör futbol denince Susurluk’ta ilk akla gelen isimdir. Yaşamını futbola ve çocuklara adamış bir adamdan bahsediyorum sizlere. Özellikle de vurgulamak isterim ki, Fehim Hoca siyasetin çok üstündedir.Bu nedenle her siyasi anlayışın Fehim Hoca’ya destek vermesi yanında olması gerekiyor. Fehim Hoca, Susurluk’ta birçok çocuğu futbolla buluşturmasının yanında profesyonel futbolcular yetişmesinde de en büyük emeğe sahiptir.  Fehim Hoca’yı kırmayın, üzmeyin! Unutmayın siz evde 2 çocuğa bakamazken O,  onlarca çocuğa hem futbol öğretiyor hem de yaşamlarına dokunuyor. Sizin çocuklarınıza gözü gibi bakıyor. Fehim Hoca’nın bir dediğini iki etmeyin…

GEÇMİŞTEN DERS ALMAK

Rahmetli Eski Başkan Tahsin Bozoğlu’nu düşündüğümüzde onun yönetim anlayışını “ Engelliler, çocuklar, yaşlılar, kadınlar” olarak özetleyebiliriz. Tahsin Bozoğlu, fenomen bir başkan olmuşsa ve her seçimin ardından insanlar onun dönemini arar duruma gelmişse burada insanlar için ciddi işler başardığını söylemeliyiz. Tahsin Bozoğlu, öncelikle popülist yatırımlar yerine her zaman insanların yaşamına dokunacak çalışmaları ön planda tuttu. Rahmetlinin her zaman söylediği bir sözle yazımızı noktalayalım. Belki siyaset yapanlara, belediye başkanlarına ders olur: “Belediyelerin futbol takımları olmaz. Belediyelerin, kentlerin spor politikaları olur. O politikalar geliştirildiğinde çocuklar, gençler, insanlar sporla buluşur.”

YORUM YAP

HAFTANIN MAÇLARI

HataysporHatayspor
 

MS
3 - 3

AntalyasporAntalyaspor
KaragümrükKaragümrük
 

MS
3 - 0

İstanbulsporİstanbulspor
AlanyasporAlanyaspor
02 Aralık 2023

10:30
- - -

KonyasporKonyaspor
Çaykur RizesporÇaykur Rizespor
02 Aralık 2023

10:30
- - -

İstanbul Başakşehirİstanbul Başakşehir
PendiksporPendikspor
02 Aralık 2023

10:30
- - -

GalatasarayGalatasaray
Adana DemirsporAdana Demirspor
02 Aralık 2023

10:30
- - -

SamsunsporSamsunspor
KasımpaşaKasımpaşa
03 Aralık 2023

10:30
- - -

Gaziantep FKGaziantep FK
TrabzonsporTrabzonspor
03 Aralık 2023

10:30
- - -

KayserisporKayserispor
MKE AnkaragücüMKE Ankaragücü
03 Aralık 2023

10:30
- - -

BeşiktaşBeşiktaş
FenerbahçeFenerbahçe
04 Aralık 2023

17:00
- - -

SivassporSivasspor
DETAYLI FİKSTÜR