Yayınlanma Tarihi :

BEKA SORUNU EKONOMİK!

BEKA SORUNU EKONOMİK!

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, “Ekonomik beka sorunu var. Devlet iflasına doğru ilerliyoruz” dedi.   

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, Balıkesir’e gelerek bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Sabah saatlerinde İl Başkanı Mehmet Berk, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tamer Kanber ve Altıeylül Belediye Başkan Adayı İlker Yılmaz’ın da katılımıyla  basın mensuplarıyla kahvaltıda buluşan Aksakal ,  AK Parti ve MHP’yi beka sorunu üzerinden eleştirdi.
Devletin ekonomik anlamında beka sorunu yaşadığını iddia eden Aksakal; “İktidarın artık dermanı kalmadı. İttifakların siyaset yapacak dermanları kalmadı.Ekonomik beka sorunu var. Devlet iflasına doğru ilerliyoruz”” dedi.
10 maddelik ‘Cumhuriyet Kent Projesi’ hakkında bilgiler veren Aksakal; “Demokratik Sol Parti’nin yerel seçim bildirgesinin adı ‘Cumhuriyet Kent Umudu Projesi’dir. Kentlerimizi artık cumhuriyet değerleriyle yoğrulmuş insanlarla donatmalıyız. İnsanlarımızı bu duygulardan uzaklaştırdılar. Halkçılık, milliyetçilik, devrimcilik, laiklik, cumhuriyetçilik yok oldu. Hepsini yok ettiler” diye konuştu.
Aksakal basın toplantısının ardından ise esnaf ziyareti gerçekleştirdi. İsmail Yakan adlı seyyar bayiden milli piyango bileti aldı.

“BALIKESİR’İ İKİ SAĞCI ADAYA TESLİM ETMEDİK”

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Burhaniye’de  yaptığı açıklamada ise “DSP, Bülent Ecevit’in şahsında Türk toplumunun gönlünde taht kurmuş bir parti olarak yeniden insanların beklentisi haline geldi. Sandıklardan gümbür gümbür çıkacağız, güvercinler gökyüzünü kaplayacak. Türkiye’nin kaderine yeniden DSP el koyacak. 1 Nisan’dan itibaren Türkiye’nin gerçek ana muhalefet partisi olarak çalışmalarımıza başlayacağız. Bu süreçte toplumun bütün kesimleriyle buluşacağız ve 2023 seçimlerinin de en başarılı partisi DSP olacak” dedi.

Aksakal, DSP’nin oyları böldüğü iddiasına ise, “Balıkesir’de iki sağcı aday çıkardılar. Sonra da bu DSP seçime niye giriyor diyorlar. Balıkesirliler sizin sağcı adaylarınıza mı oy verecek.Bu halk size tıpış tıpış oy vermeyecek” karşılığını verdi. (balikesir24saat) 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP