Yayınlanma Tarihi :

BAYRAMLIKLAR ALTIEYLÜL’DEN

BAYRAMLIKLAR ALTIEYLÜL’DEN

Altıeylül Gelişim Merkezi (ALGEM),  Kurban Bayramı öncesinde bir çok ailenin bayramlık ihtiyacını karşıladı.

Altıeylül Belediyesi’nin sosyal hizmet binası Altıeylül Gelişim Merkezi’nde (ALGEM) hizmet aralıksız olarak devam ediyor. Kurulduğu günden bu yana ihtiyaç sahibi 5 bin aileye ulaşan ALGEM’de Kurban Bayramı öncesinde hareketlilik arttı. Her yaş gurubu için her türlü giyim eşyasının bulunduğu Giyim Market kapılarını bayramlık kıyafetler için açtı. Giyim Market bayram nedeniyle sıfır yani hiç kullanılmamış giysilerle donatıldı.

Altıeylül Belediyesi’nden verilen bilgiye göre; ALGEM’e başvuran aileler öncelikle evlerinde ziyaret edilerek durum ve ihtiyaç tespiti yapıldı. Başvuruları değerlendiren Komisyon tarafından belirlenen 589 aileye ihtiyaçları doğrultusunda kıyafetleri verilmeye başlandı. Giyim Mağazasına gelen vatandaşlarla birebir ilgilenen ALGEM personeli, vatandaşların adlarına verilen ALKART ile alış veriş yapmalarına yardımcı oluyor.

ALGEM’DE HİZMETE DEVAM

Sosyal alanda hizmet veren ve kimsesizlerin kimi olmaya devam eden ALGEM, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı’nın öncelikleri arasında yer alıyor. Başkan Avcı döneminde bütçesini on kat büyüten ALGEM’de son 4 ay içinde 4058 aile Sosyal Market’ten yararlanırken, 384 aile giyim eşyası aldı. 22 farklı kategoride Altıeylül Meslek Edindirme Kursları (ALMEK) devam ederken, kurslara katılan 234 kursiyerin çocukları ise yine aynı binada bulunan Çocuk Evi’nde ücretsiz olarak misafir edildi. 5 aileye ev eşyası tedarik edilirken, 8 aileye de medikal yardımda bulunuldu. Berber – Kuaför hizmetinden 114 vatandaş, ev temizliği hizmetinden de 52 aile yararlandı. Ev tadilatı için 23 aileye destek verildi. Ramazan ayı boyunca her gün,  evde iftar hizmeti ile 356 aileye 4 çeşit yemek ikram edildi. Ayrıca 80 öğrenciye kırtasiye ve okul malzemesi desteğinde bulunuldu. (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP