Yayınlanma Tarihi :

BAYRAK ÖZAY’DA

BAYRAK ÖZAY’DA

İYİ Parti Altıeylül İlçe Başkanlığı’na İsmail Özay seçildi.Kongrede tek liste çıktı. Özlem Ural, İl Başkanlığına aday olduğu için seçime girmedi.

İYİ Parti Altıeylül İlçe Başkanlığı’nın 1.olağan genel kurulu bugün Tuna Plaza’da yapıldı. İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Sultan Neslihan Seven’in Divan Başkanlığını üstlendiği kongrede çalışma raporu ve mali rapor okunup, oy birliği ile ibra edildi.

İYİ Parti Altıeylül İlçe Başkanı Özlem Ural il başkanlığına aday olacağı için seçime girmedi. Genel Başkan Meral Akşener ve İYİ Parti’nin engelleri aşa aşa geldiğini belirten Ural, ” Türkiye’nin umudu İYİ Parti, bu nedenle hepimiz buradayız. İnşallah iktidarı devraldığımızda işimiz daha da zor olacak. Ama hazırız, yılmadan, durmadan çalışmaya hep birlikte gönüllüyüz, hep birlikte başaracağız” dedi. Yeni yönetim,  başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken ve il başkanlığının en güçlü adayı görülen Ural’a plaket ve alkışlarla teşekkür etti.

Tek liste ile gidilen seçimlerde İsmail Özay başkanlığa seçildi. Yeni yönetim kurulu İsmail Özay, Cemile Karaduman, Halil İbrahim Ugün, Hayri Aydoğan, Huriye Karakurt, Leman Baydur, Mehmet Talaz, Metin Kurt, Muammer Ceylan, Mustafa Çevran, Ramazan Çavuşoğlu, Saffet Şahiner, Sertaç Mengüten, Sibel Ekim, Taner Güzel, Ünal Çelik, Yaşar Açık, Elif Erdoğan (Demirtaş), Figen Özdemir, Gökhan Çam, Halil Şahin, Hanife Kurt, Hasan Demir, Leyla Kaya, Mehmet Ali Sevcan, Mesut Aşkın, Mesut Girgin, Özlem Sarı, Sevda Çakır, Süleyman Kölemen, Süleyman Gürtekin, Şeref Çengel, Yüksel Dede’den oluştu.

Kongreye il başkanı Nedim Tuna, Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, ilçe başkanları  ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı. 

Başkan Özay,“Ülkemizin geleceğinde İYİ Parti’nin rolünün çok büyük olduğunu biliyoruz. Kurulduğu gün partimiz umutsuzlara umut, konuşamayanlara cesaret olmuştur. Bu nedenle omuzlarımızdaki yük ağırdır, kutsaldır. Ezilenlerin, mağdur olanların, haksızlığa uğrayanların demokrasi içerisinde toplanma merkezi İYİ Parti’dir. İYİ Parti meydanlarda, caddelerde, sokaklarda milletimizle buluşacak, konuşacak ve bir araya gelecektir. Ben ve arkadaşlarım partimizin her geçen gün büyümesi, Türkiye’nin İYİ olması için var gücümüzle çalışacağız. Yönetimimiz şeffaf olacak, kararlarımız ortak alınacak” dedi. (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP