Yayınlanma Tarihi :

BATAN TEKNEDEN UYUŞTURUCU ÇIKTI

BATAN TEKNEDEN UYUŞTURUCU ÇIKTI

Ayvalık Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı görevlileri, Ayvalık ilçesi Maden Adası güney kıyısında şüpheli ambalajlanmış halde bir paket buldu. Yapılan inceleme ve değerlendirme sonucunda ambalaj içerisinde vakumlanmış halde bulunan paket içerisinde; 26 kilogram skunk (uyuşturucu madde) olduğu belirlendi.
Bu olay üzerine Sahil Güvenlik Komutanlığı helikopteri tarafından bölgede icra edilen keşif uçuşu faaliyeti esnasında; Ayvalık ilçesi Yellice Adası açıklarında ahşap bir teknenin battığı, Yellice ve Kamış Adaları bölgelerinde denize yayılmış vaziyette paketlerin olduğu görüldü.

Alınan bilgi doğrultusunda Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından söz konusu bölgede yapılan araştırmalar sonucunda; 1.100 kilogram skunk (uyuşturucu madde) ele geçirildi.
Anılan bölgede mevcut delillerin toplanması sonucu batan teknenin V.Y adlı şüpheliye ait olduğu ve teknenin aşırı yüklemeden dolayı su alarak battığı belirlendi.
Bu olayla ilgili olarak tekne sahibi V.Y. ile olayla bağlantısı olduğu değerlendirilen İ.İ.Ç. isimli şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP