BAŞKENT’TE KURTDERE MESAİSİ

Yayınlanma Tarihi :
BAŞKENT’TE KURTDERE MESAİSİ

Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri, 1-2-3 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.Yaklaşık binin üzerinde güreşçinin er meydanına çıkacağı güreşler öncesi Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Ankara’da bir dizi ziyarette bulunarak, milletvekilleri, siyasetçiler ve yöneticileri kırmızı dipli mum ile güreşlere davet etti.

Başkan Orkan ilk ziyareti Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp ile birlikte AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur’a gerçekleştirdi. Ziyarette Belediye Başkan Yardımcısı Muhiddin Diker’de hazır bulundu.

Başkan Orkan sırasıyla AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ve AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Hayati Yazıcı, Tanıtım ve Medya Başkanı Hamza Dağ ve İnsan Hakları Başkanı Mehmet Ali Zengin’i ziyaret ederek kırmızı dipli mum ile siyasetçileri güreşlere davet etti.

BALIKESİR HEYETİNDEN AKAR’A ZİYARET

Başkan Orkan’a sonraki ziyaretlerinde Yağlı Güreş Birliği ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da eşlik etti.

Daha sonrasında Balıkesir milletvekilleri Belgin Uygur, İsmail Ok, Mustafa Canbey, Ali Taylan Öztaylan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ve Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı’dan oluşan heyet Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar’ı ziyaret ederek, güreş davetinde bulundular.

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Ankara temaslarının 2. gününde Gençlik ve Spor Bakan Yardımcıları Hamza Yerlikaya ve Dr. Enes Eminoğlu ile Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ı ziyaret ederek, 63. Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşlerine kırmızı dipli mum ile davet etti.

Ziyarette Karesi’de yapılması planlanan çalışmalarla ilgili de görüş alışverişinde bulunuldu.

Başkan Orkan, “Cihan Pehlivanı Kurtdereli Mehmet Pehlivan’ın şehri Karesi’mizde bu önemli değeri yaşatıp ata sporumuza sahip çıkarak gelecek nesillere aktarmaktan dolayı mutlu ve gururluyuz.” dedi.

YORUM YAP

HAFTANIN MAÇLARI

İstanbulsporİstanbulspor
02 Mayıs 2024

14:00
- - -

Çaykur RizesporÇaykur Rizespor
GalatasarayGalatasaray
02 Mayıs 2024

14:00
- - -

HataysporHatayspor
Gaziantep FKGaziantep FK
02 Mayıs 2024

14:00
- - -

AlanyasporAlanyaspor
AntalyasporAntalyaspor
02 Mayıs 2024

14:00
- - -

MKE AnkaragücüMKE Ankaragücü
SivassporSivasspor
03 Mayıs 2024

14:00
- - -

KaragümrükKaragümrük
KayserisporKayserispor
03 Mayıs 2024

14:00
- - -

KasımpaşaKasımpaşa
FenerbahçeFenerbahçe
03 Mayıs 2024

14:00
- - -

Adana DemirsporAdana Demirspor
KonyasporKonyaspor
03 Mayıs 2024

14:00
- - -

TrabzonsporTrabzonspor
SamsunsporSamsunspor
04 Mayıs 2024

17:30
- - -

PendiksporPendikspor
İstanbul Başakşehirİstanbul Başakşehir
04 Mayıs 2024

17:30
- - -

BeşiktaşBeşiktaş
DETAYLI FİKSTÜR