DOLAR 32,3298 % -0.02
EURO 35,1810 % 0.6
STERLIN 41,7506 % 0.46
FRANG 36,1308 % -0.09
ALTIN 2.401,58 % -0,56
BITCOIN 67.721,51 0.413

BAŞKENTTE BALIKESİR MESAİSİ

Yayınlanma Tarihi :
BAŞKENTTE BALIKESİR MESAİSİ

AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, milletvekilleri Adil Çelik, Mustafa Canbey, Yavuz Subaşı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz  ile Balıkesir’in gündemindeki proje ve planlamalar için Ankara’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Gıda Tarım ve Hayvancılık ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlıklarında gerçekleşen görüşmelerde yetkililere detaylı bilgiler aktarılarak, talepler sıralandı ve projeler için destek istendi. 

Görüşmelerin verimli geçtiğini belirten AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, “Balıkesir için istediğimizi aldık” dedi.  Başaran, “Parti olarak birlikte hareket etmenin, Ankara nezdinde nasıl olumlu sonuçlar ve geri dönüşler getirdiğini gördük. Etkili bir koordinasyon, sorunlara ciddiyetle yaklaşmanın, muhataplarla verimli bir iletişim ve işbirliğinin açamayacağı kapı yok. Tam anlamıyla Balıkesir, Ankara’da tam saha pres ve hızlı hücumla sonuca odaklandı. Bu strateji Balıkesir’i olduğu noktadan daha ileriye taşıyacaktır. Balıkesir’in taleplerini yerinde bularak gündeme alan Bakanımız ve Bakan Yardımcımıza bu anlamda teşekkür ediyorum” diye konuştu.

BALIKESİR’İN SULAMA VE ISLAH PROJELERİ GÜNDEMDE

Başaran’ın verdiği bilgiye göre, Ankara’daki temaslarında ilk olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı  Fatih Metin’i ziyaret eden Balıkesir heyeti başta İvrindi Ardıçtepe, Savaştepe Sarıbeyler, Havran Madra barajlarının ödenek konuları olmak üzere Tarımsal Sulama Birlikleri gündemini; Edremit çayı, Ayvalık Nikita deresi ve Susurluk deresi, Gönen çayı ıslah projelerini ve daha önce askıya alınan Balıkesir Çayderesi ıslah projesinin tekrar yatırım planlamalara dahil edilmesini istedi.  Balıkesir heyetinin aktardığı konulara olumlu yaklaşan  Bakan Yardımcısı Metin, ziyaretten dolayı memnuniyetini ifade ederek, talepleri gündeme alınıp yerine getirileceğini bildirdi.

BALIKESİR’E HIZLI TREN İSTEDİLER

Balıkesir heyetinin ikinci önemli ziyareti ise Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına gerçekleştirildi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile yapılan görüşmelerde hızlı trenin Balıkesir’e gelmesi, şehir içinde kalan mevcut demiryolunun deplasmanı ve İstasyon Meydanı’nın kent meydanı yapılabilmesi öncelikli gündem maddeleriydi.

Ayrıca Dursunbey, Savaştepe, Bergama korucu yolu ile Balıkesir’deki muhtelif altyapı ve kavşak yatırımları, Güre’deki balıkçı barınağının genişletilmesi, Marmara Adası Okullar iskelesinin yapımı konularının görüşüldüğü ve bilgi paylaşıldığı bir toplantı gerçekleştirildi.(balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP