BAŞKANLARDAN YAZLIK SAHİPLERİNE ÇAĞRI « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

25 Ekim 2021 - 02:06

BAŞKANLARDAN YAZLIK SAHİPLERİNE ÇAĞRI

BAŞKANLARDAN YAZLIK SAHİPLERİNE ÇAĞRI
Son Güncelleme :

31 Ocak 2021 - 14:12

 

Edremit Körfezi’nde yer alan ilçelerde yazlığı olan vatandaşların bir bölümü COVID 19 salgını nedeniyle kış sezonunu da yazlıklarında geçirdi. Bu daha çok nüfusa hizmet vermek zorunda kalan belediyeleri ekonomik açıdan zorladı. Başkanlar kışı yazlıklarında geçiren vatandaşların nüfus kayıtlarını da Körfez’deki ilçelere almaları halinde sorunun bir ölçüde aşılabileceğini vurguladı.

Ayvalık, Gömeç, Burhaniye ve Edremit’te, 2020/2021 kış sezonunda bir çok yazlıkçının pandemi nedeni ile kış sezonunu da yazlıklarında geçiriyor olması içinden çıkılması zor bir sorunu da beraberinde getirdi. Belediyeler artan ilçe nüfusu nedeni ile kısıtlı personelle daha çok kişiye hizmet verdikleri için zorlanıyor.
Bu yıl ilçelerinde kış nüfusunda yaşanan yoğunluk nedeni ile yaşadıkları sıkıntıları sıkça dile getiren Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin , Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam ve Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ile görüştük. Üç başkan da geçmiş yıllara göre yazlık nüfusun üçte birinin bu kış sezonunu yazlıklarında geçirdiklerini belirtirken, bunun da belediye çalışmalarını olumsuz yönde etkilediğini vurguladı.

ÇÖP TOPLAMA, EN BÜYÜK SORUN

Belediye başkanları, en büyük sorunu temizlik işlerinde yaşadıklarını belirtirken, yaz sezonunda geçici temizlik işçisi olarak aldıkları personelin bir bölümünü artan nüfus yoğunluğu nedeni ile kışın da çalıştırmak durumunda kaldıklarını ve bu nedenle ekonomik sorunlar yaşadıklarını vurguladı.
Örneğin bir yazlık sitenin çöpleri daha önceki kış sezonlarında üç günde bir alınırken, bu yıl her gün almak durumunda kalınıyor. Körfez’deki belediyeler çöp toplamada yaşanan yoğunluk yanında yol tamiratı ve diğer alanlarda da hizmet götürmede bu sezon daha fazla elamana gereksinim duyuyor.

“NÜFUS KAYITLARINIZI ALDIRIN”ÇAĞRISI

Yaşanan ekonomik sıkıntıları aşmak için yazlık sahiplerinin nüfus kayıtlarını yaşadıkları ilçelere aldırmaları isteniyor. Böylece belediyelerin genel bütçeden aldığı payın da artacağına dikkat çekiliyor.
Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam yazlık site yöneticilerine çağrıda bulunarak, kışın da sitelerinde kalan kişilerin nüfus kayıtların Gömeç’e aldırmaları konusunda yardım istedi.

Gömeç Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“İlçemize Hizmet İçin Elimizden Geleni Yapıyoruz.
Sizleri de bu çalışmaya dahil etmek, sizleri de Gömeç’li yapmak istiyoruz.
Gömecimizin İller Bankasındaki payını arttırabilmeyi hedefliyoruz.
*E-Devlet Kapısı üzerinden*
http://📍https://www.turkiye.gov.tr/adres-degisikligi-bildirimi   adresinden

Kendim ve aynı konutu paylaştığım aile fertleri için adres bildiriminde bulunacağımı seçip ;
Taşınma tarihinizi güncel tutarak ikametinizi Gömeç’ e aldırabilirsiniz.
Unutmayın Gömeç’ i güzelleştirebilmek hak ettiği değere ulaştırabilmek için birlik olmamız gerekmektedir.
YAZLIĞINIZ DEĞİL EVİNİZ OLSUN…”

Haber: C.Saffet YILMAZ

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.