Yayınlanma Tarihi :

BAŞKANLARDAN KAYYIM TEPKİSİ

BAŞKANLARDAN KAYYIM TEPKİSİ

Diyarbakır, Van ve Mardin’de HDP’li büyükşehir belediye başkanlarının İçişleri Bakanlığı, tarafından görevden alınıp, yerlerine il valilerinin kayyım olarak atanması Balıkesir’deki CHP’li belediye başkanlarının da tepkisini getirdi.

“DEMOKRASİYLE BAĞDAŞMAZ”

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevden uzaklaştırılmalarının demokrasiyle bağdaşır hiçbir yanı yoktur. 31 Mart seçimlerinde milletin oylarıyla görev başına gelmiş kişilerin yerine kayyum atanmasını doğru bulmadığımı ifade etmek istiyorum” mesajını verdi.

Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, “Tek kişiye verilen oyların milli irade sayıldığı, diğer seçilmişlerin ve halkın iradesinin yok sayıldığı
demokrasi Irak ve Suriye’de yok” dedi.

“MİLLETİN İRADESİNİ YOK SAYMAK KABUL EDİLEMEZ”
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da “31 Mart Yerel Seçimlerinde milletin oylarıyla seçilmiş Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevlerinden alınarak yerlerine kayyum atanması demokrasiyle ve demokratik teamüllerle izah edilemez. Milletin iradesini yok saymak kabul edilemez” mesajını paylaştı. Coşkun YAMAN (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP