DOLAR27,5707% 0.47
EURO29,0040% 0.76
STERLIN33,4701% 0.72
FRANG30,0498% 0.83
ALTIN1.616,53% 0,28
BITCOIN762.6630.143

BAŞKAN YILMAZ’LA MİLLETVEKİLİ AYTEKİN FENA KAPIŞTI

Yayınlanma Tarihi :
BAŞKAN YILMAZ’LA MİLLETVEKİLİ AYTEKİN FENA KAPIŞTI

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Dünya Habitat Günü etkinlikleri için ABD’de yapılacak etkinliklere sadece AK Partili milletvekillerinin gidecek olması tartışmaları getirdi. Balıkesir’in AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Kuzeybatı Çevre Yolu ihalesini eleştiren CHP’i Aytekin’i örnek verip , “Ben onu götürüp Habitat Günü’nde risk mi alayım? Böyle bir Balıkesir milletvekili olur mu? Balıkesir’e yapılacak yatırımdan bir milletvekili neden rahatsız olur? Böyle bir zihniyet olabilir mi? Adam Balıkesir’le barışık değil ki. Balıkesir’e yapılacak her iyi işin aleyhinde konuşan bir adam” dedi.

Milletvekili Aytekin ise Başkan Yılmaz’a sert sözlerle karşılık verdi. “Bir şeyi de doğru anla Yücel Efendi” diyen Aytekin, “İhale kanunu 21/b maddesi ile yapılmaması gereken ihaleyi eleştirdik diye güya yatırım düşmanıymışız gibi lanse etmiş. ‘Bu adamı ne diye çağıracağım’ demiş. Ya sen kimsin de bana Amerika daveti yapacaksın? Siz Amerika’ya gidiş yolunu da orada ziyaret edilecekleri de diz kırıp oturduğun maklube sofralarından iyi bilirsiniz. Merak etmeyin az kaldı. O koltuklardan kalkacak ve yaptığınız her bir usulsüz iş için hesap ödeyeceksiniz.” yanıtını verdi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Dünya Habitat Günü etkinlikleri için ABD’de yapılacak etkinliklere Balıkesir’den katılacak isimler tartışmaları getirdi.
Balıkesir’i tanıtmayı amaçlayan etkinliklere sadece AK Partili milletvekillerinin gidecek olması CHP Grubu’nun tepkisini getirdi. AK Partili Büyükşehir ve Meclis Başkanı Yücel Yılmaz, CHP Grup Başkanvekili Ali Kemal Deveciler’in ” Biz burada Balıkesir için çalışıyorsak neden sadece AK Parti milletvekilleri ABD’ye götürülüyor. Neden ayrımcılık yapıyorsunuz. 9 milletvekilini de çağırın, gelen gelsin” tepkisi sonrası CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin’in Kuzey Batı Çevre Yolu ihalesiyle ilgili açıklamalarını gündeme getirdi.

“ADAM BALIKESİR’LE BARIŞIK DEĞİL Kİ”

“Balıkesir’e 950 milyon liralık yatırım geliyor. Bu yatırım gelmiş, Balıkesir’e ayrıcalık tanınmış, bu şehri geliştirecek bir yol yapılacak. Ama bizim milletvekillerinden bir tanesi ‘bu ihale iptal edilsin, gereksiz’ diyor. Biz Balıkesir için neyi güzel yapmayı çalışırsak, belirli milletvekilleri çıkıyor. ‘ bu yanlış yatırım’ diyor, süreçleri uzatıyor. Ben onu götürüp Habitat Günü’nde risk mi alayım? 950 milyon liralık yatırım gelmiş, hiçbir Balıkesirli buna ses çıkarmaz. Ama adam bunu Türkiye’ye şikayet ediyor. Böyle bir Balıkesir milletvekili olur mu? Olur mu ya? Bu yatırım Bandırma’ya gelse ona itiraz edecek. Balıkesir’e gelen yatırım için ‘ihale gizli kapaklı’ yapılmış diyor. Yatırım gelsin diye doldurduğumuz evrakın haddi hesabı yok. Geliyor vekilimiz, bize bir şey sormuyor. Balıkesir’e yapılacak yatırımdan bir milletvekili neden rahatsız olur? Böyle bir zihniyet olabilir mi? Sen ondan sonra bana soruyorsun, ‘niye götürmüyorsun’ diyorsun. Adam Balıkesir’le barışık değil ki. Balıkesir’e yapılacak her iyi işin aleyhinde konuşan bir adam, ben nasıl çağırayım onu? ”

AYTEKİN’DEN SERT YANIT : “BİR ŞEYİ DE DOĞRU ANLA YÜCEL EFENDİ!”

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin yazılı bir açıklama ile Yılmaz’a yanıt verirken, “Bir şeyi de doğru anla Yücel Efendi, Balıkesir senin için sadece reklam yapabileceğin bir malzeme. Reklamını yapamayacağın hiçbir alanda çivi dahi çakmadın, biz sana ‘ihaleyi neden 21/b den yaptın’ diyoruz, sen bizi yatırıma karşı olmakla suçluyorsun. Açıklamamızda açıkça söylüyoruz ki bu yol bu şehrin ihtiyacıdır, bu konu ihale edilecekse şeffaf bir şekilde yapılmalıdır. Sen kalkıyorsun dağları taşları dolanıyorsun. Bir kez daha söylüyorum yatacak yeriniz yok” ifadelerini kullandı.

“BALIKESİR HALKI, AKP’LİLERİ AMERİKA’DA BESLEYECEK.”

CHP’li Aytekin’in açıklaması şöyle:
“Balıkesir Kuzeybatı Çevre yolu ihalesinin, açık ihale ile yapılması gerekirken kamu ihale kanunun 21/b maddesi uyarınca yapılması ister istemez soru işaretlerini de peşi sıra getirmiştir. Ortada ne salgın hastalık vardır ne de bir doğal afet. Dolayısıyla ‘bu maddeye sığınarak ihaleye çıkılması doğru değildir’ dedik. AKP’li Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, meclis toplantısında kendisine yönelik eleştiriyi evirdi çevirdi yine bize getirdi. Amerika’ya bir gezi yapılacak, geziye giden herkes AKP yöneticisi. Ziyaretin bir başına bir sonuna basın açıklaması koymuşlar, kalan süre içinde de yiyecekler içecekler masraflarını da Balıkesir halkı ödeyecek. Balıkesir halkı, AKP’lileri Amerika’da besleyecek. Ama kalkmış, sözde şehremini olması gereken belediye başkanı konuyu bize getirmiş. İhale kanunu 21/b maddesi ile yapılmaması gereken ihaleyi eleştirdik diye güya yatırım düşmanıymışız gibi lanse etmiş. ‘Bu adamı ne diye çağıracağım’ demiş. Ya sen kimsin de bana Amerika daveti yapacaksın? Siz Amerika’ya gidiş yolunu da orada ziyaret edilecekleri de diz kırıp oturduğun maklube sofralarından iyi bilirsiniz.”

“HABİTAT KİM SEN KİM?”

“Habitat kim sen kim? Bir şeyi de doğru anla Yücel Efendi. Balıkesir senin için sadece reklamını yaptığın sürece var olan bir kent. Reklamını yapamadığın, göz boyayamadığın hiçbir yer senin için yok. Sahilde yol düzenlemesi yaparsın, adı sanı bilinmeyen derneklere teşekkür pankartı astırırsın. Körfezi kanalizasyonsuz bırakır, konuyu gündeme getiren vatandaşları personeline tehdit ettirirsin. Arıtmayı yapmazsın topu CHP’li belediyelere atarsın. Zeytinli’ye güya akıllı kavşak yaparsın, sürücüleri ölümün eşiğine getirirsin. Moloz dökümü yasak olmasına rağmen kamyon kamyon moloz döktürürsün. Erdek’te faturayı yerel yönetime kesersin. Bandırma’da Çamlık’ı peşkeş çekersin, Bandırmalılarla kavga edersin, sonra kapı kapı gezip hatanı düzeltmeye yer ararsın. Havran’da çiftçiye kendi barajının suyunu vermezsin. Sen bu kadarsın, fazlası değilsin. Anca boş boş gülersin.”

“YOL GEREKLİ, USUL YANLIŞ”

“Kuzeybatı Çevre yolu Balıkesir için gereklidir. Bu işin usulü yanlıştır. Ki bu yanlışlığı sen de gayet iyi biliyorsun. 975 milyon TL’yi bu yol için vereceksin de 20 yıldır bitiremediğiniz ve nice cana sebep olan 20 km’lik Dursunbey yolunu ne yapacağız Yücel Efendi? Savaştepe yolunu ne yapacağız, 20 yıl sonunda anca bitirebildiğiniz bakan gelmedi diye açamadığınız İvrindi Bergama yolunu ne yapacağız? 975 milyon TL’ye bu yollar bitmez miydi? Madem para vardı neden bu yolları bitirmediniz? İşiniz gücünüz şov yapmak. Vatandaşa şirin gözükmek. Artık vatandaş da bu hareketleri yemiyor bilesiniz. Bu memlekette taş üstüne taş koyan, Balıkesir için çalışan her kim varsa herkese teşekkür etmek boynumuzun borcudur. Ama bu borç sen ve senin bürokratlarına değildir. Siz bu şehri sömürmekten başka bir işe yaramayan, Marmara Saraylardan, Edremit Altınoluk’a, Ayvalık Altınova’ya, Dursunbey Güğü’den, Savaştepe Sarıbeyler’e, Balya Doğanlar’dan, İvrindi Büyükyenice’ye kadar bu şehrin dört bir yerini çıkarınız için sömüren bir iktidarsınız. Merak etmeyin az kaldı. O koltuklardan kalkacak ve yaptığınız her bir usulsüz iş için hesap ödeyeceksiniz.”

 

YORUM YAP