Yayınlanma Tarihi :

EKREM BAŞKAN’DAN ÇAT KAPI İFTAR ZİYARETİ

EKREM BAŞKAN’DAN ÇAT KAPI İFTAR ZİYARETİ

Sındırgı’da Ramazan ayı farklı bir atmosferde yaşanıyor. Yardım çadırlarından Ramazan eğlencelerine kadar her şeyin yer aldığı ilçede Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’ın çat kapı iftar ziyaretleri de vatandaşların yüzünü güldürüyor.

Başkan Yavaş eşi Yasiye Hanımın hazırladığı sefer tasındaki iftarlıkları eline alarak çat kapı bir vatandaşın evini ziyaret ediyor ve hoş sohbet içerisinde onlarla iftarlarını yapıyor. Yavaş çifti şehit ailelerinden başlamak üzere kimsesi olmayan ya da evlatları uzakta olan yaşlıların kapılarını çalıyor. Ellerini öpüp birlikte iftar yapmanın mutluluğunu yaşıyorlar.

“PAHA BİÇİLMEZ BİR MUTLULUK”

Üçüncü kez Sındırgı Belediye Başkanı seçilen Ekrem Yavaş “ Çat kapı ziyaretlerimizi eşim Yaşiye hanımla birlikte sürdürüyoruz. İftarımızı yaşlılarımızla, en yüce emanet şehit ailelerimiz ile birlikte açıyoruz. Bugüne kadar hangi kapıyı çaldıysak büyük bir mutluluk içerisinde karşılandık. Onların mutluluğunu görmek, aynı sofrayı paylaşarak yalnızlıklarını azaltmak bizler için paha biçilemez bir mutluluk. Allah hepsinden razı olsun. Onların dualarını almak, onları mutlu etmek bizlere daha çok güç veriyor. Çat kapı evlere konuk olmaya devam edeceğiz. Ramazan ayında geleneksel hale getirdiğimiz ve dört yıldır sürdürdüğümüz bu uygulamayı, sonrasında devam ettiriyoruz. Mübarek Ramazan ayının İslam âlemine barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum” dedi. Memet KOŞAR/SINDIRGI(balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP