BAŞKAN YAVAŞ’A BİR TEPKİ DE SİYASİLERDEN « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

24 Ekim 2021 - 23:41

BAŞKAN YAVAŞ’A BİR TEPKİ DE SİYASİLERDEN

BAŞKAN YAVAŞ’A BİR TEPKİ DE SİYASİLERDEN
Son Güncelleme :

06 Ocak 2021 - 13:05

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, Sındırgı’da Kocahan projesiyle mağdur olan esnafa destek verirken, “Sındırgı’da yaşanan olaylar, AK Parti ve yöneticilerinin geldiği son noktayı gözler önüne seriyor. ” dedi. Gelecek Partisi İl Başkanı Mehmet Tıkız, “Ekrem Yavaş’ın yapmış olduğu  kanunsuz, yasalara uymayan, kendi halkına zulüm eden bu işin, biraz da başka taraflarında rant kokan eylemlerinden dolayı mutlaka sorguya çıkarılmasını ve mutlaka adalet karşısında hesap vermesini, halkıyla yüzleşmesini, halkından özür dilemesini, helalleşmesini istiyoruz”diye konuştu. 

“BELEDİYE HİZMET KURUMUDUR”

CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, Sındırgı’daki Kocahan projesinde Başkan Yavaş’ın tutumuna ve esnafın mağdur edilmesine tepki gösterirken, “Bu zor günlerde esnafa yardım edilmesi için var gücümüzle yönetime seslenirken, avazımız çıktığı kadar bağırırken, Sındırgı’da yaşanan olaylar, AK Parti ve yöneticilerinin geldiği son noktayı gözler önüne seriyor. Esnafına, ‘ben sizi düşünmek zorunda mıyım’ diyen, onlara önce söz verip daha sonrasında, yerine getirmeyen bu anlayış, yine ranta ve yandaşa çalışmaya devam ediyor. Henüz mahkeme kararı bile çıkmadan başlanan yıkımı, esnafı zor durumda bırakan bu olayları kabul etmek imkânsız. Belediye yurttaşa hizmet kurumudur. Belediye Başkanlığı da hizmet makamıdır. Vatandaşa hizmet etmeyen bir Başkan’ın kime hizmet ettiği tüm kamuoyu tarafından sorgulanmalıdır” diye konuştu.

GELECEK PARTİSİ İL BAŞKANI TIKIZ, ESNAFA DESTEK VERDİ

Gelecek Partisi İl Başkanı Mehmet Tıkız da Başkan Yavaş’a seslenirken, ” Sokağa çıkma yasağının  ikinci gününde belediye işçilerine talimat vererek, bu dükkanların çatılarına çıkarttınız mı, çatılarını bozdunuz mu, dükkanlarını yıkmaya teşebbüs ettiniz mi? Bunları yaptırırken, emniyet güçlerinin gözetimi var mıydı, polisler orada mıydı? Kaymakam bu yıkma hadiselerine her şeye rağmen işgal kuvvetlerinin bile yapmaya cesaret edemeyeceği, bu esnafın dükkanlarını yıkma tasarrufunuza karşı, zulmünüze karşı niçin sessiz kalıyor?” dedi.

“HALKIYLA YÜZLEŞMESİNİ, HALKINDAN ÖZÜR DİLENMESİNİ, HELALLEŞMESİNİ İSTİYORUZ”

Zorlu bir dönemden geçildiğini vurgulayarak Belediye Başkanı’nı özür dilemeye davet eden Başkan Tıkız şu açıklamayı yapıt:

“Pandemi hastalığı sebebiyle geçtiğimiz şu karanlık günlerin ne kadar uzun ve ne kadar meşakkatli olduğunu milletçe hep birlikte yaşıyoruz. Özellikle iktidardan ve bürokrasiden gücünü alan insanların, bu güçlerini  olumlu yönde kullanması gerekirken, vatandaşlarına karşı zulüm etmeleri, kesinlikle hoş görülecek bir hareket değildir. Biz Balıkesir’de yaşayanlar ve siyasi partiler olarak Ekrem Yavaş’ın yapmış olduğu  kanunsuz, yasalara uymayan, kendi halkına zulüm eden bu işin, biraz da başka taraflarında rant kokan eylemlerinden dolayı mutlaka sorguya çıkarılmasını ve mutlaka adalet karşısında hesap vermesini, halkıyla yüzleşmesini, halkından özür dilemesini, helalleşmesini istiyoruz” diye konuştu. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.