DOLAR31,1497% 0.14
EURO33,8597% 0.14
STERLIN39,5632% 0.19
FRANG35,3978% 0.15
ALTIN2.041,34% 0,46
BITCOIN1.761.2899.459

BAŞKAN ORKAN’DAN “REVİZYON” AÇIKLAMASI

Yayınlanma Tarihi :
BAŞKAN ORKAN’DAN “REVİZYON” AÇIKLAMASI

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Başçeşme Mezarlığı girişinde yapılan düzenlemelerin hemen ardından yıkılması ve bu konunun bazı haberlere konu olmasının ardından sosyal medya hesabından yazılı bir açıklama yaptı. “Revizyon” ile ilgili oluşacak imalat maliyetlerinin kamu zararına yol açmadan her türlü finansmanın yüklenici firma tarafından karşılanacağını söyleyen Başkan Orkan, bu gelişme sonrası Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’la tartıştıkları yönündeki haberlere de tepki gösterirken, “Bunun üzerinden aramıza fitne sokmaya çalışanlar iyi bilmelidir ki birlik ve beraberliğimizi bozamayacaklar. ” dedi.

Başkan Orkan’ın açıklaması şöyle:
“Karesi Belediyemizce projelendirilen ve Büyükşehir Belediyemizce ihalesi yapılan Başçeşme Mezarlığı Revizyon Projesi kapsamında devam eden çalışmalar hakkında bir açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.
Devam eden Başçeşme Mezarlığı Revizyon Projesi kapsamında yapılan uygulamaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz ile yaptığımız istişareler neticesinde şehrimizin simgesi olan Başçeşme Mezarlığı’nın vatandaşlarımız için daha konforlu ve kullanışlı hale getirilmesi, gerçekleştirilecek çalışmanın teknik olarak daha uygun ve kaliteli olması gerektiği kanaatine varılarak projede revizyon kararı alınmıştır.
Bu kapsamda, yüklenici firmayla yaptığımız görüşmeler neticesinde revizyonla ilgili oluşacak imalat maliyetlerinin kamu zararına mahal verilmeksizin her türlü finansmanın yüklenici firma tarafından karşılanacağı noktasında anlaşmaya varılmıştır.
Allah’ın izniyle kamu herhangi bir şekilde zarara uğratılmadan, en kısa süre içerisinde tekniğine uygun ve Balıkesir’imize yakışır şekilde tamamlanarak tarafımıza teslim edilecek, vatandaşlarımızın huzurlu bir şekilde kullanımına sunulacaktır.
Bunun üzerinden aramıza fitne sokmaya çalışanlar iyi bilmelidir ki birlik ve beraberliğimizi bozamayacaklar. Bu güç birliği Balıkesir’imizi de Karesi’mizi de layık olduğu konuma taşıyacaktır. Bu vesileyle bir kez daha bizlere büyük destek veren Başkanımız Yücel Yılmaz’a teşekkür ediyorum.” (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP