DOLAR31,0708% 0.17
EURO33,6790% -0.05
STERLIN39,4560% 0.03
FRANG35,2677% 0.06
ALTIN2.032,57% 0,77
BITCOIN1.625.8651.497

BAŞKAN ORKAN KÖY HAYIRLARINDA VATANDAŞLA BULUŞTU

Yayınlanma Tarihi :
BAŞKAN ORKAN KÖY HAYIRLARINDA VATANDAŞLA BULUŞTU

Karesi’de onlarca yıldır devam eden köy hayırları geleneği baharın gelmesiyle yeniden başladı. Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan hafta sonu Deliklitaş, Yeni İskender, Kavaklı ve Kurtdere mahallelerinde düzenlenen hayırlara katıldı.

Balıkesir’in Karesi ilçesinde onlarca yıldır düzenlenen geleneksel köy hayırları baharın gelmesiyle yeniden başladı. Hafta sonu Deliklitaş, Yeni İskender, Kavaklı ve Kurtdere mahallelerinde gerçekleştirilen hayırlarda vatandaşları Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan da yalnız bırakmadı. Başkan Orkan’a hayır ziyaretlerinde başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve mahalle muhtarları eşlik ederken, bazı davetlerde ilçe Kaymakamı Metin Arslanbaş da yer aldı.

“BİRLİK BERABERLİĞİN EN GÜZELİ”

İlk olarak Deliklitaş’ta düzenlen hayra katılan Başkan Orkan daha sonra sırasıyla Yeni İskender, Kavaklı ve Kurtdere’de düzenlenen hayırlara eşlik etti. Köy hayırlarının birlik ve beraberliğin güzel örnekleri olduğunu ifade eden Başkan Orkan, “Bizim hemşehrilerimizle gönülden muhabbetimiz var. Kırsal mahallelerimizde onlarca yıldır baharın gelmesiyle yapılan hayırların yeniden düzenlenmesinin sevincini yaşıyoruz. Birlik ve beraberliğimizin en güzel karelerini verdiğimiz hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Hayırlarda vatandaşlarla sohbet eden Başkan Orkan, mahalle sakinlerinin istek ve önerilerini de dinledi.

 

(Advertorial)

 

YORUM YAP