Yayınlanma Tarihi :

BAŞKAN-İŞÇİ EL ELE, OMUZ OMUZA

BAŞKAN-İŞÇİ EL ELE, OMUZ OMUZA

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle Edremit ilçesinde düzenlenen etkinlikler renkli görüntüleri getirdi. Başkan Arslan işçilerle birlikte yürüdü. Mitingde çocuk işçiliği de bir kez daha protesto edildi. Leman Sam ise şarkılarıyla etkinliğe ayrı bir güzellik kattı.

Etkinlikler Vergi Dairesi önünde katılımcıların toplanması ile başladı. Ardından Ticaret Odası önünden ve Azerbaycan Bulvarı’ndan yürüyüş halinde Şehit Hamdibey Meydanı’na gidildi. Edremit Belediye Başkanı CHP’li Selman Hasan Arslan’da kutlamaya belediyede görevli işçilerle birlikte katıldı. Tüm katılımcıları selamlayarak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlayan Başkan Arslan, belediyede görevli işçilerin örgütlü bulunduğu DİSK Genel-İş Sendikası üyeleri ile birlikte Şehit Hamdibey Meydanı’na kadar yürüdü.

Şehit Hamdibey Meydanı’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra DİSK Genel-İş Balıkesir Şube Başkanı Hüseyin Ovalı tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı. Ardından ünlü sanatçı Leman Sam sahne aldı.

Sam’ın şarkıları eşliğinde halaylar çekilerek program sona erdi. Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, etkinlik sonrası yaptığı değerlendirmede, “Bugün emeğin ve alın teri ile ekmeğini kazana tüm çalışanlarımızın günü. Belediyenizde görev yapan arkadaşlarımızla birlikte bugünü hep birlikte kutluyoruz. Emeğin, alın terinin ve mücadelenin simgesi 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutluyor, tüm emekçi kardeşlerimizin haklı mücadelelerinde yanlarında olduğumu bir kez daha ifade ediyorum” dedi.

Edremit’teki 1 Mayıs kutlamalarında palyaço kıyafeti
giyen bir genç çocuk işçiliğine dikkat çekti…

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü etkinliklerine CHP Balıkesir Milletvekilleri Ahmet Akın, Ensar Aytekin, CHP Edremit İlçe Başkanı Fatih Yılmaz, sendikalar, siyasi partiler, sivil toplum örgütleri ve işçiler ve çok sayıda vatandaş katıldı. (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP